Billur Yazgan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
171
Billur Yazgan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Billur Yazgan kimdir?, biyografi sitemizde Billur Yazgan kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Billur Yazgan kimdir? kaç yaşında?, Billur Yazgan kimdir? memleketi neresi, Billur Yazgan kimdir? evi nerede, Billur Yazgan kimdir? nereli, Billur Yazgan kimdir? instagram, Billur Yazgan kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Billur Yazgan kimdir? Biyografi

Ercan Yazgan’ın kızı Billur Yazgan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Billur Yazgan kimdir?Billur Yazgan eşi kim? Billur Yazgan Ercan Yazgan‘ın öz kızı. Hatırlanacağı üzere Billur Yazgan Acemi Cadı dizisinde kötü kızı oynuyordu.  Billur Yazgan şimdiki halini merak edenler ve Billur Yazgan annesi kim? Billur Yazgan babası kim sorularının yanıtı biyografi bölümümüzde. Buket Dereoğlu ve Billur Yazagan üvey kardeşlerdir.

Bizimkiler dizisinin kapıcı Cafer’i oyuncu Ercan Yazgan geçirdiği hastalık sebebiyle kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. 72 yaşında hayata veda eden Ercan Yazgan’ın ailesi, çocukları ise merak konusu. Peki, kendisi gibi oyuncu olan kızı Billur Yazgan kimdir? Yakın bir zamanda babasını reddettiği gösterilen Billur Yazgan nereli ve kaç yaşındadır?

Billur Yazgan, 1 Ekim 1985 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Oyuncu bir ailede  dünyaya gözlerini açan Billur Yazgan’ın babası Ercan Yazgan ve annesi ise tiyatrocu İdil Yazgan’dır.

Billur Yazgan, eğitim yaşamı İstanbul’da geçmiştir. İstanbul Üniversitesi’nde Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden mezun olmuştur. Billur Yazgan’ın en iyi çıkışı 2006 senesinde ekranlara gelen ‘Acemi Cadı’ adlı dizi ile sağlanmıştır.

‘Acemi Cadı’ dizisinde Merve Boluğur, Şenay Gürler ve Nergis Kumbasar gibi bir kadroda bulunan şımarak kötü kızı canlandırmıştır. Bir sonraki projesi “Papatyam” dizisi olmuştur.

Billur Yazgan, evli ve bir çocuk annesidir. Billur Yazgan eşi ile mutlu bir hayat yaşamakta olup, oyunculuğu bırakmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.