Bilinmeyenleriyle Erbakan Malkoç

26.10.2021
345
Bilinmeyenleriyle Erbakan Malkoç

Bilinmeyenleriyle Erbakan Malkoç, biyografi sitemizde, Bilinmeyenleriyle Erbakan Malkoç başlığı altında makale bir araya getirdik. Bilinmeyenleriyle Erbakan Malkoç biyografisi yazımızda…

Bilinmeyenleriyle Erbakan Malkoç

Erbakan Malkoç Biyografisi

Bu yazımızda ünlü iş adamı Erbakan Malkoç’un yaşamından söz edeceğiz. Kimdir ve nereli? Nasıl böyle büyük bir iş adamı oldu? Dilerseniz hemen en güzel başarı hikayelerinde örnek gösterilecek yaşam öyküsüne geçelim.

Bugün sayısız ödül sahibi olan Erbakan Malkoç, 1978 senesinde Ardahan’ın Dengeli köyünde doğmuştur. 11 kardeşi ile 13 kişilik bir ailenin ferdi olan Erbakan Malkoç ufak yaşlardan bu yana maddi zorluklar yaşamıştır. Erbakan Malkoç -40 derecede tezek yakıp ısındıklarını, camı çerçevesi olmayan bir okula gittiğini belirtmiştir. Yaşadığı zorluklar o kadar büyükmüş ki ilkokul 4.sınıftayken okulu bırakmak zorunda kalmış.

Babası çiftçiydi, Memleketi Ardahan’da yaşadığı zamanlarda köylerinde tek bir araba dahi olmadığını söyleyen Erbakan Malkoç, babası ile ufak yaşlarda şehre gittiklerinde gördüğü arabaları uzay aracı gibi düşündüğünü anlatmıştır.

Anne ve babasını ufak yaşta kaybetti.Hem öksüz hem yetim kaldı ve İstanbul’da yaşayan abisi onu yanına aldı. Sonra çırak oldu çok zor şartlarda çalışmaya başladı. Hatta para almadan bile çalıştı. Çünkü merak ettiği otomobillere dokunmak istiyordu. Çırak olduğu zaman zarfında ustalarından dayak yedi. Sıfır bir arabayı maktapla çizdiği için arkasında kola şişesi fırlatılarak kovuldu. Ama yılmadı çalıştı

Sonra hayalini gerçekleştirmek için 1992 senesinde İstanbul’da 20 m2 kadar ufak bir dükkan açtı. Özel araçların tasarımları ile alakalı aklına koyduğu bu çalışmada hedefi Dünya genelinde öne çıkan bir araç tasarım markası olmaktı.

28 senedir hizmetini Dizayn Vip markası adı altında yürüten Erbakan Malkoç, 10 bin m2’lik fabrika ve 100’den fazla çalışanıyla hizmetlerine sürdürmektedir.

Genel olarak iş adamlarına, sporculara, ünlülere, sanatçılara, siyasetçilere özel araçlar tasarlamaktadır. Aracın dış ve iç dekorasyonunu tamamen değişmekte ve bambaşka bir eser ortaya koymaktadır.

Yaşadıkları herkesin kaldırabileceği türden şeyler değildir.Bunca yaşadığı zorluklara ve sıkıntılara rağmen ayakta durabilmeyi başarmış ve bugün Türkiye’nin ileri gelen zenginleri içinde yer almayı başarmıştır.

Bugünlere gelmesinde ona en büyük desteği veren eşidir.

Türkiye’ye yılda 15 milyon TL civarında para girişi sağlamaktadır.

2013 senesinde tertip edilen Uluslararası Marka Liderleri Zirvesi Lob’in Europe’ta ”Avrupa’nın En İyi Otomobil Tasarımı Ödülü” Dizayn Vip şifrketinın olmuştur. Bir yıl sonra Amerika’da tertip edilen ve Dünya çapında bilinen IMA IMPACT Teknoloji Zirvesi’nde “Dünya’da Otomobil Tasarımında Teknolojiyi En İyi Kullanan Firma” ödülüne layık görülmüştür.

Reynmen, Enes Batur, Yusuf Aktaş, Orhan Gencebay, Mustafa Baranlı, Alişan gibi birden çok isimle YouTube üzerinde video çekmiş ve araçlarına tasarımlar yapmıştır.

Evlidir ve Eray adında bir oğlu, Melisa ve Melek adında kızları mevcuttur.Eray Malkoç Üniversitelerde girişimcilik ve önderlik dersi vermektedir.
Dizayn Vip Yönetim Kurulu Başkanıdır.Son zamanlarda YouTube kanalından yaptığı işlerle alakalı video yayınlamaya başlamış ve bi hayli ilgi görmüştür.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.