Bilinmeyenleriyle Eftalya Fettahoğlu Kimdir Ve Nereli?

26.10.2021
238
Bilinmeyenleriyle Eftalya Fettahoğlu Kimdir Ve Nereli?

Bilinmeyenleriyle Eftalya Fettahoğlu Kimdir Ve Nereli?, biyografi sitemizde, Bilinmeyenleriyle Eftalya Fettahoğlu Kimdir Ve Nereli? başlığı altında makale bir araya getirdik. Bilinmeyenleriyle Eftalya Fettahoğlu Kimdir Ve Nereli? biyografisi yazımızda…

Bilinmeyenleriyle Eftalya Fettahoğlu Kimdir Ve Nereli?

Eftelya Fettahoğlu Biyografisi

Eftalya Fettahoğlu 2019 senesinde Kanal D ekranlarında yayına giren Benimle Söyle yarışması ile sesini büyük kitlelere duyurmayı başarmıştır.
Katıldığı Benimle Söyle adındaki şarkı müsabakasında finale kadar yükselmeyi başarmıştır. Bilhassa yarı finalde seslendirdiği şarkı ile jüri üyelerinin hemen hemen tamamına yakınını ayağa kaldırmış ve büyük beğeni toplamıştır. Yarı finalde Kerkük Türküsü olan Türkmen Gelini’ni seslendirmiştir.

Bilhassa sosyal platformyı aktif kullanan ve sosyal platformda tanınan bir isim.
Tam ismi Eftalya Fettahoğlu Emirmiran olan yarışmacı Trabzon’un Çaykara İlçesi Ulucami Köyünde yaşıyor. Tam bir köylü kızı aslında.

Allah vergisi olan güzel sesiyle seslendirdiği eserleri kendisine ait Youtube kanalından uzun süredir paylaşıyor.
14 Eylül 2013’te açtığı kanalı bu videonun hazırlandığı sırada 97 bin aboneye ulaştı. Kanaldaki videoların toplam izlenmesi ise 22 milyona ulaşmış durumda.

1994 tarihinde İstanbul, Bakırköy’de dünyaya gözlerini açan Eftalya Fettahoğlu baba aracılığıyla aslen Trabzon’ludur.
2012 senesinde Bakırköy İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuş sonrasında, Bursa Uludağ Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Bölümü’nü tamamlamıştır.

Tiyatro ile de ilgilenen ve bazı mecralarda yazarlık da yapan Eftalya Fettahoğlu, kendisini Türkolog olarak tanımlamaktadır. Kitap okumayı ve kitapları çok seven Eftelya çevresi aracılığıyla da sanatçı olması ve şarkı söylemeye devam etmesi hususunda çok destek görmüş.

Başarılı isim amatör olarak uzun süredir müzik ile uğraşmaktadır, bunun bunun yanında 2 ay kadar bir süre Şan eğitimi, dersleri almıştır. Edebiyat Fakültesi mezunu olması sebebiyle de denemeler, makaleler yazmakta bunun bunun yanında yakın günlerde gazetecilik yapma isteğindedir.

Çocukluğunda Minik Kalpler Korosu isimli bir ilahi korosu olduğunu hatta bir albüm yaptıklarını ve Zal Mahmut Paşa Külliyesi’nde klip çektiklerini dile getirmiştir. Üniversite zamanında ise Üniversitesi’nin Halk Müziği Korosu’nda yer almış bir süre İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Müziği Korosu’nda bulunmuştur.

Diğer öte yandan derneklerin etkinliklerinde yer almış olsa da bireysel olarak hiç bir zaman solistlik yapmamıştır.
Benimle Söyle Yarışmasına ise profesyonel olarak müzik kariyerini sürdürebilmek için katılmıştır.

2018 senesinde Serhan Emirmiran ile evlenmiştir ve hayvanları çok sevmektedir. Bunun yanı sıra ismi Eftelya mı Eftalya mı diye merak etmiş olanlar olabilir. Çünkü bu hususta bir karışıklık söz konusu.
Doğrusu Eftalya arkadaşlar. Zaten Youtube kanalına girdiğiniz zaman yazılışının bu biçimde olduğunu göreceksiniz. Bir çok web sitesi kendisinin ile ilgiliki paylaşımlarda Eftelya yazmış. Hatta öyle ki ben bile belki de buyazının başlığına Eftelya yazmak zorunda kalabilirim. Bu ismin tam anlamı hususunda da doğru yazımı hususunda da farklı görüşler var fakat genelde Eftalya kelimesinin Yunanca kökenli olup ‘deniz kızı’ manasına geldiği söylenmekte.

Eğer şuana dek kendisini dinleme fırsatınız olmadıysa Youtube kanalından Ahmedum isimli eseri dinleyerek başlayabilirsiniz.
Gerçekten fazla kuvvetli ve kaliteli bir sese sahip bir kardeşimiz. Dinlerken tüylerim diken diken oldu. Başarılarının katlanarak devam etmesini dilerim.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.