Bilinmeyenleriyle Efekan Can

26.10.2021
129
Bilinmeyenleriyle Efekan Can

Bilinmeyenleriyle Efekan Can, biyografi sitemizde, Bilinmeyenleriyle Efekan Can başlığı altında makale bir araya getirdik. Bilinmeyenleriyle Efekan Can biyografisi yazımızda…

Bilinmeyenleriyle Efekan Can

Efekan Can Biyografisi

Efekan Can 1994 Bilecik doğumludur. 1.79 boyunda ve 70 kilodur.

Bilecik Üniversitesinde İşletme üzerine eğitim alarak mezun olan Efekan Can, bölümü bitirdikten sonra hedefi olan oyunculuğa ulaşmak için İstanbul’a gelmiş ve oyunculuk dersleri almaya başlamıştır. Bir yandan İpek Bilgin’ın oyunculuk okulu olan Atölye Craft’ta oyunculuk eğitimi alırken öte yandan da İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Tedarik Zinciri ve Yönetimi üzerine yüksek lisans eğitimini almıştır. İyi derecede İngilizce dilini bilmektedir.

Zeki,çalışkan ve atletik bir oyuncu olan Efekan Can ilk zamanlarda birden çok dizinin seçmesine katılmış sonrasında Ufak Tefek Cinayetler dizisinde kendisine yer bulmuştur. Oyuncu seçmelerine katılarak seçilmiş ve sonrasında adeta bir anda yaşamı değişmiştir.

2018’de Star TV’de yayına giren Ufak Tefek Cinayetler dizisinde, Serhan kişiliğine hayat veren, Mert Fırat’ın gençliğine çok benzetilmiş ve role uygun görülmüştür.

Ufak Tefek Cinayetler dizisi yayına girdiğinda sosyal platformda ve internette kim olduğu en fazla araştırılan isimlerden olan Efekan Can daha ilk dizisinde büyük çıkış yapmıştır ve o günlerde İnstagram sayfasındaki takipçi sayısı da bir anda artmıştır.

Ayrıca Tam Kafadan isimli Youtube dizisinde de oyunculuk yapan oyuncu yüzme, fitness, boks, voleybol, basketbol sporlarıyla uğraşmaktadır ve dahası profesyonel güreşçidir.

Müzik adeta yaşamının vazgeçilmezidir.Solist olarak da yaşamını kazanan Efekan Can söz yazarlığı da yapmaktadır. Ayrıca Gitar, bateri, piyano ve bağlama da çalabilmektedir. İnstagram ve Twitter’ı aktif olarak kullanmaktadır.

Yakın gelecekte Kanal D ekranlarında yayına giren Azize dizisinde Kuzey Alpan kişiliğine hayat verdi. Kariyeri yönünden son derece önemli bir dizide yer almayı başardı fakat dizi erken final yaptı.

Daha sonra tekrar şans yüzüne güldü ve Fox ekranlarında yayına giren Öğretmen dizisinde kendisine Tuğrul kişiliği ile yer buldu fakat o dizi de şu an ne yazık ki ara vermiş durumda. Ne diyelim, şans seninle kalsın Efekan Can!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.