Bilinmeyen Yönleri İle Cenay Türksever

26.10.2021
123
Bilinmeyen Yönleri İle Cenay Türksever

Bilinmeyen Yönleri İle Cenay Türksever, biyografi sitemizde, Bilinmeyen Yönleri İle Cenay Türksever başlığı altında makale bir araya getirdik. Bilinmeyen Yönleri İle Cenay Türksever biyografisi yazımızda…

Bilinmeyen Yönleri İle Cenay Türksever

Bilinmeyenleriyle Cenay Türksever

Cenay Türksever 13 mayıs 1990’da Bulgaristan’da dünyaya geldi. Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu mezunudur. Model ve bunun yanı sıra da oyuncudur. 10 yıla yakın profesyonel modellik yaptı ve işinde aranan bireyler içinde olmayı başardı. Mercedes Benz ve Fashion Week gibi defilelerde boy gösterdi. Şafak Tokur ve Hakan Akkaya’nın tasarımlarını tanıtımını üstlendi.

Ünlü tasarımcılar Atıl Kutoğlu, Emre Erdemoğlu ve Uğurkan Erez’in yabancı bir modelken keşfettikleri Cenay Türksever, Türk olmasına rağmen o senelerde Türkçeyi bilmiyordu. Lakin seneler içinde dilini bilmediği ülkesinde aranan bir model halini aldı.

2012 senesinde Idol of Models müsabakasında 3. oldu. Demet Akalın’ın kalbindeki imza şarkısının klibinde de rol aldı. İlerleyen senelerde modellik aracılığıyla elde etmiş olduğu avantajları oyunculukta kullanmayı hedefledi.
Türkçesini geliştirdi ve sonrasında 8 ay oyunculuk eğitimi aldı.

Oyunculuk için, ilk aldığı teklif ise Kanal 7 ekranlarında günlük yayına giren Elif dizisinden geldi. Elif dizisine başlamadan önce de işini çok ciddiye aldığı için 9 ay daha oyunculuk eğitimi aldı ve 2017 senesinde Kanal 7 de yayına giren Elif dizisinde oyunculuk startını verdi. Dizide Yunus karakterini oynadı. 4. sezonda katıldığı dizide bi hayli beğeni alan isimlerden birisi olmayı başardı.

Elif dizisinde sonra ise yakışıklı oyuncu modellik yapmaya sürdürmektedu ve yakın günlerde yeni bir dizide yer almaya başladı.
Yeni dizisi Star TV ekranlarında yayına giren Sevdim Seni Bir Kere oldu. Sevdim Seni Bir Kere dizisinde Mirza kişiliğini canlandırıyor.
Cenay Türksever, işinde başarılı olmak için bi hayli zorlu bir yoldan yürüdü ama sefasını süreceği günlere de tabi ki gelecektir.

Basketbol oynamayı, Piyano çalmayı ve resim yapmayı çok seven oyuncu çok sık olmasa da Twitter’ı ve İnstagramı kullanmaktadır.
Bu yazının hazırlandığı an saygınlığıyla resmi İnstagram hesabında 92 bine yakın takipçisi bulunmaktadır.

Model olduğu için mutlaka merak edilir. Şu bilgileri de verelim. Cenay Türksever 1.90 boyundadır, 88 kilodur ve boğa burcudur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.