Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sema Turan Kimdir

30.09.2021
800
Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sema Turan Kimdir

Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sema Turan Kimdir?, biyografi bölümünde Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sema Turan Kimdir? biyografisi ile sizlerleyiz. Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sema Turan Kimdir? , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sema Turan Kimdir? – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sema Turan Kimdir
Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sema Turan Kimdir

Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sema Turan Kimdir? Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi olan ve bunun yanı sıra Ankara Şehir Hastanesi’nde yoğun bakım uzmanı olarak çalışan Doç. Dr. Sema Turan kimdir?Sema Turan; 1972 senesinde dünyaya gelmiştir. Tam adı Sema Kultufan Turan’dır. Sema Turan; lisans öğrenimini 1990 ve 1996 senesinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamış ve mezun olmuştur. Yine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1997 ve 2001 senelerı içinde Hızlı Derlenme Anestezi, Tekniğiyle Açık Kalp Cerrahisi isimli tezini yazmış ve uzmanlığını tamamlamıştır.

Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Anesteziyoloji kliniğinde Uzman Dr. Olarak görev yapan Sema Turan, 2018 yılı itibariyle Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği yönetim kurulu üyesi olarak ta görev yapmaktadır.

Sema Turan hem Akciğer Nakli Anestezisti hem de Yoğun Bakım Uzmanı olan Doç. Dr. Sema Turan, 2012 senesinde yoğun bakım idari ve eğitim sorumlusu olarak Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapmıştır. Ardından 2019 yılı itibariyle Ankara Şehir Hastanesi’nde yoğun bakım uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Doç. Dr. Sema Turan’ın bilinen Uluslararası hakemli dergilerde 14 adet makalesi bulunmaktadır. 10 Ocak 2020 tarihinde oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi olarak Doç. Dr. Sema Turan da seçilmiştir.

2019 senesinin Aralık ayında Çin’de başlamış olan Koronavirüs ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü de pandemik hastalığın varlığını ortaya koymuştur. Bunun sonrasında Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek adına öğretim üyelerinden oluşmakta olan Koronavirüs Bilim Kurulu’nu kurma kararı almıştır. Dolayısıyla salgın ve mücadele bu kurulun tavsiyeleri ile sürdürmektedir.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.