Bilgün Sazak kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
425
Bilgün Sazak kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Bilgün Sazak kimdir?, biyografi sitemizde Bilgün Sazak kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Bilgün Sazak kimdir? kaç yaşında?, Bilgün Sazak kimdir? memleketi neresi, Bilgün Sazak kimdir? evi nerede, Bilgün Sazak kimdir? nereli, Bilgün Sazak kimdir? instagram, Bilgün Sazak kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Bilgün Sazak kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Bilgün Sazak
Doğum tarihi: 1969
Doğum yeri: Ankara
Boy: 1.70 cm
Kilo: 56 kg
Burcu: Bilinmiyor
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Boşanmış (Sinan Dereli ile)
Meslek: İş Kadını, Tasarımcı
İnstagram hesabı için tıklayın

Bilgün Sazak nereli? Kaç yaşında?

Bilgün Sazak evi, Sinan Dereli ile boşandı mı, kimdir, villası, babası, instagram, sevgilisi? Bilgün Sazak kiminle evli? Kaç evlilik yaptı? Gün Sazak’ın kızı Bilgün Sazak kaç yaşında, boy kilo, tasarımları, kariyeri kısaca yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Bilgün Sazak yaşamı ve biyografisi

Bilgün Sazak Türk iş kadını, girişimci ve tasarımcıdır. Gümrük ve Tekel eski Bakanı Gün Sazak’ın kızı ve Boyner Holding’in sahibi Cem Boyner’in eski eşi ve de ikinci evliliğinden İş Adamı Sinan Dereli’nin eski karısıdır.

Gün Sazak’ın kızı Bilgün Sazak kaç yaşında, boy kilo, tasarımları, kariyeri kısaca hayatı ve biyografisi

Bilgün Sazak 1959 senesinde Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Babası Gümrük ve Tekel eski Bakanı, Milliyetçi Hareket Parti’li Gün Sazak’tır. Gün Sazak 1980 senesinde yaşamını yitirmiştir. Mücevher sanatına ufak yaşlarda ilgi duymaya başladı. Mücevher işleme sanatını özgün tasarımlarla buluşturan ve bir tutku haline getiren Bilgün Sazak ilk kez tasarımlarını 2002 senesinin başlarında gün yüzüne çıkartarak Papermoon’da sergilemeye başladı. 2003 senesinde İstanbul Fındıklı’da, kendi markası olan B Point’in Showroom’unu açtı. İlgi odağı olan tasarımları bugün Beymen mağazaları ve Beyoğlu Showroom’unda satışı yapılmaktadır.

Bilgün Sazak özel yaşamında  1982 senesinde Boyner Holding’in sahibi Cem Boyner ile nikah masasına oturdu. Bugün bu evliliğinden Elif ve Ayşe adında ikiz kızları ve Emine adında üçüncü kızları dünyaya gelmiştir. Bilgün Sazak Cem Boyne evliliği 10 yıl sonrasında 1992 senesinde boşanma ile son bulmuştur.

Bilgün Sazak yaşamında geçen 6 yılın sonunda 1998 senesinde İş Adamı Sinan Dereli ile yeniden nikah masasına oturdu. Bu evlilikte de aradığını bulamayan Bilgün Sazak Sinan Dereli ile boşandı.

Bir dönem İstanbul Ulus’ta Boğaziçi Sitesi’nde yaşayan Bilgün Sazak Çubuklu’ya taşındı ve satın aldığı villada yaşamaya başladı. Bilgün Sazak villası bunun yanı sıra dizi ve televizyon çekimleri için kiraya verilen mekanlar içindedır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.