Beyza Durmaz Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

27.10.2021
170
Beyza Durmaz Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Beyza Durmaz Kimdir? Biyografisi, bölümünde Beyza Durmaz Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Beyza Durmaz Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Beyza Durmaz Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Beyza Durmaz

Beyza Durmaz,  5 Ağustos 1977 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Beyza Durmaz, Lise eğitimini Özel Kültür Lisesi’nde tamamlayan Beyza, bunun yanı sıra çeşitli kurslarda şan, gitar, piyano ve Türk Sanat Musikisi derslerine sürdü.

İlk konser deneyimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde okuduğu senelerda, türküleri yeniden düzenleyerek konserler veren Grup Nefes’in solisti olarak elde etti. Üniversiteden mezun olduktan sonra Mustafa Sandal’ın vokalistliğini yapmaya başladı. Böylelikle çok daha büyük kitlelerle hitap etme fırsatı buldu.

Beyza Durmaz, 4 yıl boyunca yurt içi ve yurt dışında çok sayıda konsere çıkarak ve kendisi de her konserde bir şarkı söyleyerek sahne deneyimini geliştirdi.

Beyza Durmaz, Danone, Kilim, Albarakatürk,Bauhaus,Polisan reklamları ve Sihirli Annem, Melek dizi müziklerini seslendirdi. Reklam müziği seslendirmek için tanıştığı Burak Demir’in ilk albümü, etnik ve trans müziğinin harmanı olan Dreamin’ İstanbul’da sesiyle yer aldı.Bu albüm yurt dışındaki bir çok ülkede de piyasaya çıktı. Beyza Durmaz uzun süre üzerinde çalıştığı Koku adlı albümünü 2005 senesinde çıkardı.

Albümünün prodüktörlüğünü Volkan Gücer; düzenlemelerini de Burak Demir yapmıştır. Koku albümünde şarkıcının kendi söz ve besteleride bulunmaktadır. Televizyonda 7 sezon devam eden Sihirli Annem dizisinin jenerik müziğini seslendirmiştir.Koku ,Bize Lüks ,Buz Kalpli isimli şarkılarını kliplendirmiştir. Sicilya’nın etnik gruplarından Nemas Project ile Snow in Istanbul isimli albüm yapmış ,albüme ismini veren şarkı Buddha Bar’ın A Night at Buddha serisinde yer almıştır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.