Beyhan Budak Kimdir Nerelidir?

26.10.2021
204
Beyhan Budak Kimdir Nerelidir?

Beyhan Budak Kimdir Nerelidir?, biyografi sitemizde, Beyhan Budak Kimdir Nerelidir? başlığı altında makale bir araya getirdik. Beyhan Budak Kimdir Nerelidir? biyografisi yazımızda…

Beyhan Budak Kimdir Nerelidir?

Herkese Merhabalarlar. Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza ünlü psikolog Beyhan Budak’tan söz edeceğiz.

Uzman psikolog Beyhan Budak kimdir ve aslen nerelidir? YouTube kanalında paylaşımı yaptığı kişisel gelişim ve psikoloji konulu eğitim videoları ile dikkatleri üzerine çeken ve bunun yanı sıra kitapları da bulunan Beyhan Budak’ın yaşamı konulu biyografi yazısı. Klinik psikolog Beyhan Budak kim ve nereli? Nerede çalışıyor? Kaç yaşında? Evli mi? Hakkında ayrıntılı bilgiler…

Beyhan Budak gerek YouTube kanalı ile olsun gerekse yazdığı kitaplarla son günlerin en araştırılan isimlerinden birisi. Gelin hep birlikte kendisini tanıyalım.

Beyhan Budak Kimdir?

Beyhan Budak İlköğretim ve liseyi Ankara’da bitirdi. Liseyi bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandı.
İstanbul’da yaşadığı zaman zarfında şehrin bilim, kültür ve sanat hususundaki sınırsız olanaklarını sonuna kadar kullandı ve kendisini geliştirdi. Birçok insanla tanıştı, bir çok dernekle sosyal projelerde yer aldı. Mesleki olsun, meslek dışı olsun bir çok panele, seminere ve eğitime katıldı.
Dershanede, kreşlerde, rehabilitasyon merkezinde, hastanelerde stajlar yaptı. İstanbul’da geçen dolu dolu 4 yılın sonrasında tekrar Ankara’ya döndü.

Mezun olduktan bir hafta sonra bir özel eğitim merkezinde işe başladı.
Burada bir süre çocuklarla ve aileleriyle çalıştıktan sonra Tedaş Genel Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı. Lakin yapmak istediği işin bu olmadığına karar vererek Tedaş’tan istifa edip Sağlık Bakanlığı’nda Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Eğitim Araştırma Hastanesinde uzun yıllar çalıştı. Sonra özel sektöre geçiş yaptı.

Lisans eğitiminden sonra 2011 senesinde Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde, 2016’da da İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümlerinde yüksek lisans yaptı. Bu zaman aralığı içinde bunun yanı sıra TRT Türk’ün ‘Bir Uzman Var Projesinde’ videolarıyla yer aldı. Keçiören Belediyesi Aile Eğitim Merkezi bünyesinde belediye personeline ve Keçiörenlilere bir çok kez eğitim ve seminerler verdi.

Birçok özel ve kamu kuruluşunda seminerler verdi. 2014 yılı boyunca Trt Radyo 1’de sabit konuk olarak yer aldı. Ayrıca Kuzucuk, Elif’in Düşleri gibi çizgi filmlerin senaryolarına danışmanlık yaptı. Birçok televizyon ve radyo programında yer aldı.

2015-2016 senelerında Türk Silahlı Kuvvetlerinde askerlik görevini psikolog olarak yaptı, askeri personele psikolojik danışmanlık hizmeti verdi.

Şu anda Ankara’da kurucusu olduğu Fenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim merkezinde psikoterapi, psikolojik danışmanlık ve kurumlara eğitim hizmetleri vermekte. Ayrıca Man Türkiye Fabrikasında ve Koç Holding bünyesindeki Türk Traktör Fabrikasında Çalışan Destek Hizmetleri kapsamı içinde psikolojik danışmanlık ve eğitim hizmetleri veriyor.

Beyhan Budak Sağlık Bakanlığı’nın psikologlara yaptığı sınav neticesinde psikolojinin tıbbi uygulamalarında da yetki sahibi olmuştur. Türk Psikologlar Derneği üyesidir ve Aile ve Toplum Enstitüsü Derneği Genel Başkanıdır. Aynı zamanda yazar da olan Beyhan Budak’ın iki kitabı mevcuttur.

İlk kitabı “Kendine İyi Davran Güzel İnsan” ikinci kitabı “Senin Suçun Değil-Geçmişin Yüklerinden Kurtulma Rehberi” kitabıdır.

2018 senesinde Tedx Kaleiçi etkinliğinde, “O Satın Aldığın Şey Mutluluk Değil!” isimli bir konuşma yapan Beyhan Budak, bir çok kurumda ve şehirde kendine yardım konularında 300’den fazla konuşma yapmıştır ve hâlâ bu hususta çalışmalarına sürdürmekte.

Sosyal medya aracında çok aktif olan ünlü psikoloğun sosyal platformya ilk girişi 2009 senesinde “Eyvah Boşanıyorum” adlı web sitesini kurmasıyla başladı.
Bir de son haftalarda çok oldukça büyük beğeni alan YouTube kanalı var.
Youtube kanalında düzenli biçimde popüler psikoloji ve kişisel gelişim konularında videolar yayınlıyor.
Bugüne kadar paylaşımı yaptığı videoları toplamda 67 milyon izlendi ve şu anda kanalının abone sayısı 1 milyonu aşmış durumda.
İnstagram hesabında da bu yazının yazıldığı an saygınlığı ile 352 bin takipçisi bulunmaktadır.

Şu an 35 yaşında olan Beyhan Budak aslen Ankaralıdır. Evlidir ve 2 çocuğu mevcuttur. Babası taksicilikle uğraşmaktadır. Annesi ev hanımıdır. 4 kardeştir ve Beyhan Budak kardeşlerin en büyüğüdür.

İnstagram adresi https://www.instagram.com/beyhanbudak/

YouTube adresi https://www.youtube.com/user/PsikolojiTV

Dilerseniz bu yazıyı video şeklinde de izleyebilirsiniz.

Beyhan Budak Kimdir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.