Beyazıt Öztürk Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
257
Beyazıt Öztürk Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Beyazıt Öztürk Kimdir?, biyografi sitemizde Beyazıt Öztürk Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Beyazıt Öztürk Kimdir? kaç yaşında?, Beyazıt Öztürk Kimdir? memleketi neresi, Beyazıt Öztürk Kimdir? evi nerede, Beyazıt Öztürk Kimdir? nereli, Beyazıt Öztürk Kimdir? instagram, Beyazıt Öztürk Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Beyazıt Öztürk Kimdir? Biyografi

Beyazıt Öztürk Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Beyazıt Öztürk “O Ses Türkiye” 2018 programının jüri üyesi oldu. İşte Şovmen Beyazıt Öztürk ile ilgili tüm detaylar.

12 Mart 1969 senesinde memur bir ailenin kibar çocuğu olarak Bolu’da dünya gelen Beyazıt Öztürk, sahne adı ile Beyaz, aslında aslen Artvin’lidir.  2 kardeştirler. Babası aslen Gürcü’dür. Annesi Nurten Öztürk ve babası ise Ali Rıza Öztürk’tür.

Eğitim yaşamı Bursa ve Eskişehir’de dolu dolu geçmiştir. Beyazıt Öztürk, Bursa Gemlik Lisesi’nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimini de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamlamıştır.  Beyazıt Öztürk, spor dalları ile de meşgul olmuştur. Lisanslı olarak basketbol oynamıştır.

Beyazıt Öztürk, sanat kariyeri ilk kez Genç Radyo’da başlamıştır. Aynı zamanda karikatür çizen Beyaz, o senelerda geleceğe mizahı ile ışık yakıyordu.  Başarı grafiğini sırasıyla “Radyo Klas, Number One Tv, Kanal 6, TRT 1, Kanal D, NTV, CNN Türk, Best FM, Radyo D” platformlarında görev yapmıştır.  Çeşitli TV kanallarında “Aileler Yarışıyor, Biri Bana Anlatsın, Nası Yani” yarışma programlarının sunuculuğunu yapmıştır.

Sinema ve dizi film kariyerinde de bi hayli başarı gösteren Beyaz, 1997 senesinde “Nihavend Mucize” isimli sinema filminde, hemen arkasında “Dansöz, Sır Çocukları, O Şimdi Mahkum ve Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?” sinema filmlerinde rol aldı. Bunun bunun yanında “Biz Size Aşık Olduk, Karım ve Annem, Kurtlar Vadisi Pusu ve Yalan Dünya” dizilerin de sw rol aldı.

Müzik piyasasına da el atmayı başaran Beyaz, Beyaz Türküler isimli müzik albüüne de sahiptir.

Show dünyasının başarılı isimlerinden Beyazıt Öztürk yalnızca bir şovmen değil bunun yanı sıra bir güldürü ustasıdır. Sanatçı kimliği içinde, komedi, şovmenlik, şarkıcılık, radyoculuk ve televizyon yapımcılığı, dizi oyunculuğu olan nadir kişiliklerden biri olma özelliğini taşır. Beyazıt Öztürk Balık burcu’dur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.