Betül Cüreklibatır kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
172
Betül Cüreklibatır kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Betül Cüreklibatır kimdir?, biyografi sitemizde Betül Cüreklibatır kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Betül Cüreklibatır kimdir? kaç yaşında?, Betül Cüreklibatır kimdir? memleketi neresi, Betül Cüreklibatır kimdir? evi nerede, Betül Cüreklibatır kimdir? nereli, Betül Cüreklibatır kimdir? instagram, Betül Cüreklibatır kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Betül Cüreklibatır kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Betül Işıl
Doğum tarihi: 1 Ocak 1945
Doğum yeri: İstanbul
Boy: Bilinmiyor
Kilo: Bilinmiyor
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Cüneyt Arkın ile)
Meslek: Oyuncu, Hostes
İnstagram hesabı için tıklayın

Betül Cüreklibatır nereli? Kaç yaşında?

Betül Cüreklibatır kimdir, nereli, kaç yaşında? Cüneyt Arkın eşi Betül Cüreklibatır mesleği ne? Betül Cüreklibatır ilk eşi? Betül Cüreklibatır gençliği, filmleri, kaç çocuğu var? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Betül Cüreklibatır yaşamı ve biyografisi

Betül Cüreklibatır Türk sinema oyuncusu ve hostes. Türk Yeşilçam Sineması’nın jönü Cüneyt Arkın’ın ikinci evliliğinden olan eşidir. Cüneyt Arkın’ın eski yani ilk eşi doktor Güler Mocan’dır. Cüneyt Arkın’ın ilk evliliğinden de Filiz Cüreklibatır adında bir kızı ve Defne isminde bir de torunu mevcuttur. Betül Cüreklibatır Cüneyt Arkın’ın Kaan Cüreklibatır ve Murat Cüreklibatır adında iki oğlu bulunmkatadır. Betül Cüreklibatır’ın oğlu Murat Cüreklibatır da oyuncudur. Betül Cüreklibatır ve çocuklarının soyadının Akın olmasının nedeni sinema oyuncusu Cüneyt Arkın gerçek adı ve soyadının Fahrettin Cüreklibatır olmasıdır. Aynı zamanda Betül Cüreklibatır evlenmeden önceki kızlık soyadı ise Betül Işıl’dır.

Betül Cüreklibatır gençliği

Betül Cüreklibatır yani evlenmeden önceki soyadı ile Betül Işıl 1 Ocak 1945 senesinde İstanbul’da tanınan varlıklı bir aile olan Işıl ailesinde dünyaya gözlerini açtı. Eğitimine İstanbul’da başlayan Betül Cüreklibatır Fransız Kız Lisesi’nden mezun olduktan sonra üniversiteyi Fransızca ve İngilizce olmak üzere yabancı dilde bitirdi. 1960’lı senelerda Air France’nin açmış olduğu hosteslik sınavına girerek sınavı birincilikle kazandı. Amerika ve Avrupa ülkelerine seyahat eden Betül Cüreklibatır cakalı üniformasıyla uçağında görev yaparken fazla önemli bireylerle de tanışma fırsatı elde etti. Bu tanışmalardan bir diğeride kaderin ağlarını ördüğü  o zamanlarda Türkiye’nin en yakışıklı oyuncusu, filmleriyle, fotoğrafları ile dergi ve gazetelerin birinci sayfalarını süsleyen yosun renkli gözlü Cüneyt Arkın olur.

Betül Işıl Cüneyt Arkın ile bu vesile ile tanışır ve birbirilerine aşık olurlar. Lakin hiç bir şey istedikleri gibi gelişmez. Betül Cüreklibatır’ın ailesi kızlarının Cüneyt Arkın ile birlikte olduğunu duyunca kıyametler kopmaya başlar. Cüneyt Arkın Betül Işıl Işıl ile evlenmek istediğinde de hiç beklenmedik bir durum ile karşılaşırlar. Betül Işıl ailesi Betül’ü gizlice Avrupa’ya yollar. Böylelikle herşeyin üstesinden geleceklerini sanırlar. Aslını söylemek gerekirse Cüneyt Arkın ve eşi Betül Cüreklibatır’ın hayat hikayesi tam da filmlere konu olabilecek nitelikte. Betül Cüreklibatır’ın ailesinin en büyük korkusu ve endişesi etrafında yüzlerce güzel kadının olduğu Cüneyt Arkın’ın bu evliliğe sadık akalamayacağı durumu ve Cüneyt Arkın’ın öncedenden bir evlilik yapması endişeleridir.

Betül Cüreklibatır ilk eşi

Günler geçtikten sonra Betül Cüreklibatır Cüneyt Arkın aşkı hiç bitmez aksine daha da alevlenir. Kaçamak telefon görüşmelerinin sonrasında Betül Cüreklibatır İstanbul’a döner. Cüneyt Arkın, sevgilisi Betül Cüreklibatır’ın İstanbul’a dönmesinin sonrasında kendisinden gizlice nüfuz cüzdanını alarak güvendiği bir arkadaşıyla nikah işlemlerini başlatır. Ardından gizlice 1969 senesinde yakın dostlarının nikah şahitliğinde evlenirler. Cüneyt Arkın, Betül Cüreklibatır evlilikleri basına yansıyınca Betül Cüreklibatır’ın ailesi artık durumu kabullenmekten başka çareleri kalmaz.

Betül Cüreklibatır ve Cüneyt Arkın’ın bu evliliklerinden Kaan Cüreklibatır ve Murat Cüreklibatır adında iki oğlu dünyaya gözlerini açtı.

Betül Cüreklibatır filmleri

Betül Cüreklibatır Cüneyt Arkın ile tanıştıktan sonra beyazperde de rol alarak o zamanlarda Cüneyt Arkın’ın yapımcı ve yönetmen koltuğunda oturduğu 3 sinema filminde rol aldı. “Şişeler, Vatandaş Rıza ve Önce Hayaller Ölür” oynadığı sinema filmleri oldu.

Betül Cüreklibatır dizi ve filmleri

Betül Cüreklibatır oynadığı filmler aşağıda bulunmaktadır.

  • 1981 Önce Hayaller Ölür Sinema Filmi
  • 1979 Vatandaş Rıza Sinema Filmi
  • 1978 Şişeler Sinema Filmi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.