Beste Uyanık kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
1.054
Beste Uyanık kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Beste Uyanık kimdir?, biyografi sitemizde Beste Uyanık kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Beste Uyanık kimdir? kaç yaşında?, Beste Uyanık kimdir? memleketi neresi, Beste Uyanık kimdir? evi nerede, Beste Uyanık kimdir? nereli, Beste Uyanık kimdir? instagram, Beste Uyanık kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Beste Uyanık kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Beste Uyanık Kapukaya
Doğum tarihi: 6 Mart 1987
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.70 cm
Kilo: 56 kg
Burcu: Balık
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Emir Ali Kapukaya ile)
Meslek: Spiker, Sunucu, Yazar
İnstagram hesabı için tıklayın

Beste Uyanık nereli? Kaç yaşında?

Beste Uyanık kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Beste Uyanık Kapukaya kim? Eşi kim, kiminle evlendi, çocuğu var mı? Beste Uyanık kitapları, hangi kanalda, kariyeri ve kısaca yaşamı, biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Beste Uyanık yaşamı ve biyografisi

Beste Uyanık Türk haber spikeri, sunucu ve yazardır. CNN Türk ekran yüzü olarak tanınmaya başladı. Ayrıca 2018 senesinde Koca Bulma Sanatı kitabı ile hatırlanmaktadır.

Beste Uyanık Kapukaya kim Eşi kim, kiminle evlendi, çocuğu var mı

Beste Uyanık 6 Mart 1987 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Annesi Nazan Uyanık ve babası ise Sinan Uyanık’tır. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Işık Lisesi’ni bitirdiktan sonra eğitim yaşamına Amerika’da Parsons School of Design’de moda tasarımı bölümünde sürdü. Üniversite eğitim hayatına ise New York Üniversitesi Medya Grafik Tasarımı ve Ekonomi bölümünde bitirdi. Ardından yüksek lisans eğitimini Pace University’de Görsel İletişim ve Medya Sanatları bölümünde yaptı. Daha sonra New York Film Academy’de oyunculuk eğitimi aldı.

Beste Uyanık kariyerine Amerika’nın ulusal televizyon kanallarından ABC, CBS’te ve çeşitli dergilerde editör olarak başladı.

Beste Uyanık bunun yanı sıra Off-Road ve pist yarışlarında ve de lisanslı ralli pilotu olarak 100’ü aşkın araba yarışında yarışan isim oldu.

2012 senesinde Türkiye’ye döndü ve Dialog’tan diksiyon eğitimi sunuculuk ve spikerlik gibi eğitimler aldı. Kariyerinin bir sonraki durağı ise CNN Türk oldu ve burada spikerlik yapmaya başladı. 2018 senesinde bir kitap kaleme aldı. “Koca Bulma Sanatı” isimli kitabı bi hayli ilgi gördü.

Beste Uyanık sevgilisi eşi, kızı

CNN Türk ekranlarında “Kapanış Zili” ve “Günün Ekonomisi” gibi programları sundu. 2019 senesinde CNN Türk kanalı görevinden ayrıldı. Youtube kanalı üzerinden “Beste Uyanık’la Moral Sohbetleri” adlı programla ekran gelmektedir. Beste Uyanık Emir Ali Kapukaya ile evli olup bu evliliklerinden 1 çocukları bulunmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.