Beşköylü Adem Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

28.10.2021
318
Beşköylü Adem Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Beşköylü Adem Kimdir? Biyografisi, bölümünde Beşköylü Adem Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Beşköylü Adem Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Beşköylü Adem Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Beşköylü Adem

Beşköylü Adem (Adem Ekiz), 1 Mart 1980’de Trabzon’un Köprübaşı ilçesinin Beşköy beldesine bağlı Konuklu köyünde (eski adı Kalis yahut Ekizali) köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Konuklu köyünde, lise öğrenimini Köprübaşı lisesinde bitirdi. Müzik yaşamına daha ufak yaşta başladı. İlkokul senelerında kemençe ile tanıştı ve lise bitiminde yaşamınını tamamen müziğe adayarak, profesyonel anlamda müzik çalışmalarına başladı.

Beşköylü Adem, 2000 senesinde Yanarım Ateşine adlı albümünü piyasaya çıkardı. Ardından, askerlik bundan dolayı bir süre müzikten ayrı kaldı.

Beşköylü Adem, Müzik çalışmalarını Yunanistan’da bitirdiğı ikinci kasetini 2005 senesinde Romaiika Tragodias’ı (Rumca türküler) piyasaya çıkararak sürdürdü. Üçüncü kasetini ise 2007’de Kavalcı Kerim Aydın’la birlikte “Gülüm Demedim mi Sana” adıyla çıkardı. Sanatsal adını dünyaya geldiğu ve büyüdüğü yer olan Beşköy’ün 1998 senesinde bir sel felaketiyle haritadan silinmesi sebebiyle, hem bu yöre insanının yasına ortak olmak, hem de Beşköy adının yaşatılması icin Beşköylü Adem olarak sanat piyasasında kullanmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.