Beşir Atalay kimdir, Beşir Atalay kaç yaşında?

05.11.2021
142
Beşir Atalay kimdir, Beşir Atalay kaç yaşında?

Beşir Atalay kimdir, biyografi bölümünde Beşir Atalay biyografi sayfası ile karşınızdayız. Beşir Atalay kaç yaşında?, Beşir Atalay memleketi neresi, Beşir Atalay facebook, Beşir Atalay nereli, Beşir Atalay instagram, Beşir Atalay ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Beşir Atalay kimdir? başlığımızın detayları..

Beşir Atalay Kimdir – Beşir Atalay Biyografi

1947 tarihinde Kırıkkale ilinin Keskin beldesinde Armutlu köyünde doğmuştur.Keskin Atatürk ilkokulunu, 1962 senesinde Kırıkkale ortaokulunu ve 1965 senesinde Kırıkkale Lisesini bitirdi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.Yüksek lisans ve doktorasını Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesinde bitirdi.

Erzurum Atatürk Üniversitesinde öğretim kullanıcı hesabı yaptı. ABD Michigan Üniversitesinde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bulundu. 1983′te sosyoloji doçenti oldu. DPT’de Sosyal Planlama Daire Başkanlığı görevinde bulundu.1992′de profesör unvanını aldı.

Çeşitli kitap, makale ve tebliğleri yayınlandı. 22 ve 23. Dönemde Ankara Milletvekili seçildi. 58 ve 59. Hükümetlerde Devlet Bakanlığı, 60. Hükümette İçişleri Bakanlığı yaptı.Haziran 2011 yılı genel seçimlerinde AK Parti‘den Kırıkkale Milletvekili seçildi. 61. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinde Başbakan Yardımcısı olan Beşir Atalay, Başbakan Davutoğlu’nun kurduğu 62.Hükümeti’nde görevinden alındı.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.