Berkin Elvan kimdir, Berkin Elvan kaç yaşında?

07.11.2021
172
Berkin Elvan kimdir, Berkin Elvan kaç yaşında?

Berkin Elvan kimdir, biyografi bölümünde Berkin Elvan biyografi sayfası ile karşınızdayız. Berkin Elvan kaç yaşında?, Berkin Elvan memleketi neresi, Berkin Elvan facebook, Berkin Elvan nereli, Berkin Elvan instagram, Berkin Elvan ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Berkin Elvan kimdir? başlığımızın detayları..

Berkin Elvan Kimdir – Berkin Elvan Biyografi

 16 Haziran 2013 tarihinde, Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında, polis aracılığıyla atılan göz yaşartıcı gaz kapsülünün başına isabet etmesi üzerine, aylarca komada kaldıktan sonra yaşamını kaybeden Türk çocuk. Elvan’ın ailesi olayın ekmek almaya giderken meydana geldiğinı söylemiş, bazı kaynaklarda ise Berkin Elvan’ın eylemlere katıldığı ve olayın bu sırada gerçekleştiği açıklanmıştır. Olayın sonrasında Türkiye’nin çeşitli illerinde protesto gösterileri düzenlenmiştir.

Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında, 16 Haziran 2013 tarihinde Elvan, polis aracılığıyla atılan göz yaşartıcı gaz kapsülünün başına isabet etmesi üzerine ağır yaralı olarak kurtuldu. 269 gün boyunca komada kalan Berkin Elvan, 11 Mart 2014’te, Şişli’deki Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 15 yaşındayken 16 kiloda yaşamını yitirdi.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.