Beren Gökyıldız kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

15.01.2022
112
Beren Gökyıldız kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

Beren Gökyıldız kimdir? Kimdir, biyografi sitemizde Beren Gökyıldız kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Beren Gökyıldız kimdir? kaç yaşında?, Beren Gökyıldız kimdir? memleketi neresi, Beren Gökyıldız kimdir? evi nerede, Beren Gökyıldız kimdir? nereli, Beren Gökyıldız kimdir? instagram, Beren Gökyıldız kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Beren Gökyıldız kimdir? Biyografi

Beren Gökyıldız nereli? Kaç yaşında?

Beren Gökyıldız kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu, yer aldığı diziler, hangi okulda? Beren Gökyıldız ailesi, annesi, babası, kısaca ile ilgili araştırılan her şey yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Beren Gökyıldız yaşamı ve biyografisi

Beren Gökyıldız Türk çocuk dizi, sinema, reklam ve tiyatro oyuncusdur. Oynadığı dizilerde gösterdiği oyunculuk performansı ile tanınmaktadır.

Beren Gökyıldız ailesi, annesi, babası

Beren Gökyıldız 20 Eylül 2009 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Esasen memleketi Tunceli’dir. Babası Ejder Gökyıldız devlet memuru olup, annesi Mine Gökyıldız İnsan Kaynakları personeli ve ev hanımıdır. 2017 senesinde anaokuluna başlayan ufak oyuncu, 2018 senesinde ilköğretime başladı.

Profesyonel anlamda oyunculuk dersi almayan başarılı minik oyuncunun oyuncu koçu annesi olmuştur. Beren Gökyıldız dizi ve reklam sektöründe kariyer yolculuğu 3 yaşında başladı. İlk olarak çeşitli reklamlarda yer aldı. 2014 senesinde 5 yaşına girdiğinde “Kocamın Ailesi” dizisinde “Pelin” rolü ile hayran bıraktı. Bu projelerin akabinde “Anne” dizisi, “Bizim Hikaye” ve “Kızım”  dizilerinde rol aldı. Çeşitli reklam filmleri ve televizyon şovlarında da boy gösteren minik oyuncu “Güldüy Güldüy” şov programında,  Algida, Şenpiliç reklamlarında oynadı. Beyazperde de ilk kez 2018 senesinde “Bal Kaymak” sinema filminde “Bade” rolüne hayat verdi.

Beren Gökyıldız bi hayli hızlı yükselişi ile 2017 senesinde “Altın Kelebek Ödülleri’nde” “En İyi Çocuk Oyuncu” ödülüne layık görülen isim oldu. Babasının develet memuru olmasından dolayı Ankara’da bulunan aile Beren Gökyıldız’ın oyunculuğa başlaması ile İstanbul’a taşınmış ve hayatlarını burada sürdürmektedirler. Beren Gökyıldız 2020 senesinde “Kimsesizler” dizisinde “Mavi” rolüne hayat veren isim oldu. Kimsesizler dizisinin isminin değişmesi ile “Çocukluk” dizisinde “Mavi” kişiliği ile rol aldı. Beren Gökyıldız boyu 1.30 cm kilosu 38 kg burcu Terazi’dir.

Beren Gökyıldız dizileri ve filmleri

Beren Gökyıldız yer aldığı diziler? Beren Gökyıldız hangi dizilerde filmlerde oynadı?

  • 2020 Çocukluk – Mavi
  • 2019 Kızım – Öykü
  • 2018 Bizim Hikaye – Ayse
  • 2018 Bal Kaymak – Bade
  • 2017 Anne – Melek
  • 2016 Güldüy Güldüy Show Çocuk (TV Series)
  • 2016 Bosu Bir Yerde – Elmas
  • 2014 Kocamin Ailesi – Pelin
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.