Bengi Öztürk Kısaca Biyografisi

26.10.2021
154
Bengi Öztürk Kısaca Biyografisi

Bengi Öztürk Kısa olarak Biyografisi, biyografi sitemizde, Bengi Öztürk Kısa olarak Biyografisi başlığı altında makale bir araya getirdik. Bengi Öztürk Kısa olarak Biyografisi biyografisi yazımızda…

Bengi Öztürk Kısa olarak Biyografisi

Bengi Öztürk kim ve nereli? Bugüne kadar hangi diziler ve filmlerde yer aldı?

Bengi Öztürk 28 Aralık 1980, Almanya doğumlu olan oyuncu, Gazi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde eğitim görmüştür. Bölümü ekonomi üzerine olsa da oyunculuğa olan merakı sebebiyle öğrenci iken kendini bu hususta daha da ilerletmeye karar vermiş ve Show TV’de yayına giren Türkiye’nin Yıldızları yarışmasına katılmıştır. Beren Saat, Engin Akyürek gibi isimleri ünlüler dünyasına kazandıran Türkiye’nin Yıldızları adlı programda seyircinin ilgi odağı olmayı başarmıştır.

Bu yarışma sonrası yıldızı parlamaya başlamış ve oyuncu 2004 senesinde ‘Hoşgeldin Hayat’ filminde rol almıştır. Bu sinema filminde Serap kişiliği ile beğeni almayı başaran genç oyuncu, 2005 senesinde dizi sektörüne de giriş yapıp Dönme Dolap adlı dizisinde rol almıştır.

Ayrıca ‘Kapıları Açmak’ adlı dizide Melis kişiliği ile seyirci karşısına çıkan oyuncu Şöhret adlı dizide de Yeşim olarak seyircilerle buluşmuştur.

Sessiz Fırtına, Canım Ailem, Kızım Nerde, müthiş Çift, Yalan Dünya, Beşinci Boyut, Dila Hanım, Küçük Gelin, Dayan Yüreğim, Ya Nasip Ya Kısmet, Egenin Hamsisi, Mehmet Bir Cihan Fatihi gibi bir çok çalışmada adını duyuran oyuncu özellikle sosyal mesaj içermesi sebebiyle büyük ses getiren Küçük Gelin dizisi aracılığıyla ekranların bi hayli beğeni alan bir yüzü olmayı başarmıştır.

19 Temmuz 2018’de aktör olan Sertaç Akkaya ile evlenmiştir. Yakın gelecekte Fox Play’da yayına giren Gorbi dizisinde oyunculuk yaptı fakat dizi ne yazık ki kısa sürdü.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.