Bendeniz Kimdir Biyografi ve Hayatı

30.09.2021
321
Bendeniz Kimdir Biyografi ve Hayatı

Bendeniz Kimdir? Biyografi ve Hayatı, biyografi bölümünde Bendeniz Kimdir? Biyografi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Bendeniz Kimdir? Biyografi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Bendeniz Kimdir? Biyografi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Bendeniz Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Ülkemizde doksanlar ve müzik denildiğinde akla gelen birden fazla farklı sanatçı bulunmaktadır. O senelerda radyoların ve müzik kanallarının popüler olması nedeni ile müzik bi hayli fazla birinin tercih ettiği bir dal olarak görülmüştür. Doksanlarda pop söyleyen kadın şarkıcılar denildiğinde akla ilk gelen isimler içinde Bendeniz yer alır. Bendeniz kimdir diye merak edenler için asıl adı Deniz Çelik’tir. Müzik yaşamının başlaması ile birlikte Bendeniz ismini kullanmaya başlamıştır. Aile aracılığıyla Konya’lı olan Bendeniz İsviçre’nin Zürih kentinde dünyaya gelmiştir.


Bendeniz Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Gurbetçi olan ailesi İsviçre’den dönüş yaptıktan sonra Bendeniz eğitim yaşamına İstanbul’da devam etmiştir. İstanbul’da bulunan Erenköy Kız Lisesi’ni başarılı biçimde bitirmiştir. Üniversite eğitimi için tekrar yurt dışına çıkan şarkıcı İsviçre’de meslek yüksekokulu mezunu olmuştur. Büro işleri ile alakalı bir bölümden mezun olan şarkıcı tekrar ülkemize dönmüştür. Spora, özellikle futbola olan ilgisi ile ülkemizin ilk kadın futbol takımlarından birisi olan Dostlukspor’da maçlara çıkmıştır. Farklı alanlara olan ilgisi ile birlikte müzik hayatına adım atmış ve ülkemizin önemli şarkıcılarından birisi olmuştur.


Bendeniz’in Müzik Hayatı

Bendeniz genç yaşlardan bu yana müzik ile içli dışlı olmaya başlamıştır. Bendeniz kaç yaşındadır sorusunu merak edenler için 1973 senesinde dünyaya geldiğu söylenebilir. Müzik dünyasına attığı ilk adım ise 1992 senesindedır. Yirmili yaşlarında bir arkadaşının doğum gününde dile getirdiği bir şarkı tanınmasını sağlamıştır. Doğum günü şarkısı olarak başlayan süreç Raks Müzik şifrketina kadar ulaşmış ve yapımcıların dikkatini çekmiştir. Tesadüf eseri ünlü olmayan başlayan Bendeniz müzik çalışmalarına profesyonel olarak başlamıştır. Yapılan çalışmalar sonrasında 1993 senesinde Neslihan Yargıcı’nın da çalışmaları ile ilk albümünü çıkartmıştır. “Abajur Kız” adı verilmiş olan ilk albüm ile başarının basamaklarını çıkmaya başlamıştır. 1993 senesinin sonlarına doğru ise diğer albümünü piyasaya çıkarmıştır. “Bendeniz I” ismindeki albümü ile de adeta akıllara kazınmıştır.

Albüm içinde bulunan “Ya Sen Ya Hiç” adlı şarkıya çekilen klip ilk klibi olarak bilinmektedir. Bu klipteki görüntüsü, şarkının hareketli olması ve benzeri nedenler ile herkes aracılığıyla bilinen birisi olmasını sağlamıştır. Daha sonra bu albüm içinde bulunan birkaç şarkısına daha klip çeken şarkıcı bu şarkıların hit hale gelmesini sağlamıştır. 1994 senesinde başarılı şarkıcı Harun Kolçak ile “Elimde Değil” adlı single çalışması yapmış ve klip çekmiştir. 1995 senesinde devam eden şarkı çalışmaları sonrasında “Bendeniz II” adlı albümü içinde hem slow hem de bi hayli hızlı birden fazla başarılı şarkı bulunmaktadır. Hızlı biçimde üçüncü albüm çalışmalarını yapan başarılı şarkıcı “Bendeniz III” adlı albümü 1996 senesinde piyasaya çıkartmıştır. Sonraki senelerda hemen hemen her sene bir albüm çalışmasına imza atarak büyük bir başarı yakalamıştır. 2009 senesinde çıkardığı “Cumadan Pazara” adlı parça unutulmaz eserleri içinde yer etmiştir. En son albüm çalışmasını ise 2011 senesinde “O Biliyor” adlı albümü ile yapmıştır.


Bendeniz’in Başarıları ve Ödülleri

Bendeniz ülkemiz için unutulmaz olan ve klasik hale gelmiş birden fazla şarkı ve albüm çalışmasına imza atmıştır. On iki tane albüm ile müzik hayatına adını başarılı biçimde yazdırmayı başarmıştır. Albümlerin içinde bulunan bir çok şarkı şimdilerde dinleyicilerin beğenisini kazanmaya sürdürmektedir. Bendeniz’in en önemli başarılarından birisi “Ya Sen Ya Hiç” adlı şarkısı ile MTV Avrupa Müzik Ödüllerinde yakaladığı başarıdır. Bu yarışmadan yirmi ülke içinde on birinci olmuş ve MTV bünyesinde yayına giren ilk Türk klibi olarak dikkat çekmiştir. Ayrıca Bendeniz III adlı albüm içinde Anadolu Rock türünde dile getirdiği türküler ile unutulmazlar içinde yer etmiştir.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.