Bendeniz Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

29.10.2021
129
Bendeniz Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Bendeniz Kimdir? Biyografisi, bölümünde Bendeniz Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Bendeniz Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Bendeniz Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Bendeniz

Bendeniz (Deniz Çelik), 25 Temmuz 1973 senesinde Zürih’te dünyaya geldi. Bendeniz, Konya’nın Yeniceoba ilçesi nufusuna kayıtlıdır. Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. Lise öğreniminin sonrasında tekrar İsviçre’ye dönerek iki yıl boyunca büro işleri alanında bir meslek yüksekokuluna sürdü. Bir süre Türkiye’nin ilk bayan futbol takımı Dostlukspor’da oynadı.

1993 senesinde müzik hayatına giren Bendeniz; Neslihan Yargıcı’nın bir projesinde “Abajur Kız” imajıyla lanse edildi. İlk klip söz konusu imajla “Ya Sen Ya Hiç”e çekildi. Dünyanın en büyük müzik televizyonlarından birisi olan MTV Avrupa’nın gerçekleştirdiği “Euro Video Grand Prix” adlı ülkeler arası video yarışmasının Türkiye elemelerinde Yasak Elma’nın “Kara Büyü” ve Orhan Atasoy’un “Gemiler” videolarını geride bırakarak finale kalan “Ya Sen Ya Hiç”, 30 Nisan 1994’te 20 ülke içinde 11’inci oldu.


1994 senesinde Harun Kolçak’la “Biz” adında bir tekli paylaşımı yaptı. 1995 senesinde çıkardığı albümü “Bendeniz II”, Neler Olacak?, Gönül Yareler İçinde ve 80 Günde Devr-i Alem gibi hitlerle sanatçının en iyi albümlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

1996 senesinde çıkardığı albümü “Bendeniz III”, o yılki rock akımından etkilenmiş ve Anadolu rock soundları içeren bir albüm olmuştur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.