Benan Kepsutlu kimdir, Benan Kepsutlu kaç yaşında?

07.11.2021
695
Benan Kepsutlu kimdir, Benan Kepsutlu kaç yaşında?

Benan Kepsutlu kimdir, biyografi bölümünde Benan Kepsutlu biyografi sayfası ile karşınızdayız. Benan Kepsutlu kaç yaşında?, Benan Kepsutlu memleketi neresi, Benan Kepsutlu facebook, Benan Kepsutlu nereli, Benan Kepsutlu instagram, Benan Kepsutlu ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Benan Kepsutlu kimdir? başlığımızın detayları..

Benan Kepsutlu Kimdir – Benan Kepsutlu Biyografi

Benan Kepsutlu, geçen sene evlendiği Özgür Taşdemir’le boşanma süreci basına konu oldu. Benan Kepsutlu, Habertürk’te haber spikerliği ve program sunuculuğu yapıyor.

Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümüyle aynı üniversitenin Radyo TV Sinema bölümünü bitirdi. 1991-2001 senelerında İtalya Modena’da Romenica okulunda İtalyanca dil eğitimini bitirdi. Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü’nde yüksek lisans yaparak Ortadoğu hususunda uzmanlaşmaya vardı. Halen Marmara Üniversitesi Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsü Ortadoğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde doktorasını yapıyor.

Mehmet Ali Birand yönetiminde Kanal D Haber’de ve CNN Turk’te muhabirlik yaptığı zamanda, televizyon haberciliği eğitimi almak üzere Londra’da BBC News’e kabul edildi. TRT TÜRK’ün Erbil bürosunu kurdu ve ilk temsilcisi oldu. 2010’da haber editörü ve program sunucusu olarak Habertürk’e transfer oldu. Halen Habertürk’te haber spikerliği ve program sunuculuğu yapmaktadır.

Benan Kepsutlu, görevleri boyunca senelerca İsrail, Filistin ve Irak’ta çalıştı. Gürcistan-Rusya Savaşı’nda Gürcistan’da bulunan Kepsutlu, Afganistan, Pakistan, Suriye, Mısır, Ermenistan, İngiltere, İtalya, Hollanda, İsviçre, Yunanistan, Malezya ve Kırgızistan’da da kritik süreçlerde özel haber dosyaları hazırladı.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.