Belde Yeke kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
308
Belde Yeke kimdir, nereli, kaç yaşında?

Belde Yeke Kimdir, biyografi sitemizde Belde Yeke ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Belde Yeke kaç yaşında?, Belde Yeke memleketi neresi, Belde Yeke evi nerede, Belde Yeke nereli, Belde Yeke instagram, Belde Yeke ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Belde Yeke Biyografi

Belde Yeke kimdir, yaş bilgisi, nereli, boy kilo, kaç yaşında, Zalim İstanbul dışında yer aldığı diziler? Belde Yeke sevgilisi kim? Belde Yeke ile ilgili güncel bilgiler, kısaca yaşamı, vikipedi ve biyografi detayları.

Belde Yeke Kırmızı Oda Azra rolü ile büyük çıkış yakaladı. Oyunculuk kariyerini 2019 yapımı Zalim İstanbul dizisinde rol alarak inşa etmeye başladı.

Belde Yeke boy kilo yaş hayatı, biyografi ve vikipedi bilgileri

2021 senesinde TV8 kanalında ekranlara gelen Kırmızı Oda Sadi’nin sevgilisi Azra rolü ile seyirciyi etkileyen Belde Yeke dizise partneri Sadi aracılığıyla Kırmızı Oda Ezra olarak hafızlarlıda yer aldı.

Belde Yeke 1999 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Lise eğitiminin sonrasında üniversite eğitimi ile birlikte oyunculuk kariyerini inşa etmeye başladı. İlk ekran deneyimini 2019 senesinde Zalim İstanbul dizisinde gerçekleştirdi.

Oyunculuk kariyerinde zirve olarak nitelendirilen ve en büyük çıkışını yakaladığı dizi film projesi ise 2021 senesinde Kırmızı Oda dizisi oldu. Belde Yeke Kırmızı Oda dizisinde hayat verdiği Azra rolü ile çok geniş bir kitle aracılığıyla tanınmaya başladı.

2021 yılı saygınlığı ile 22 yaşında ola başarılı, genç ve güzel oyuncu şimdilerde Filiz Çelik menajerlik çatısı altında oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Belde Yeke sevgilisi ile basın ve magazin dünyasında halen yer almamıştır.

Belde Yeke boyu 1.70 cm kilosu 52 kg ve burcu Oğlak.

Belde Yeke dizileri ve filmleri

  • 2021 Kırmızı Oda (Azra)
  • 2019 Zalim İstanbul
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.