Battal İlgezdi kimdir, Battal İlgezdi kaç yaşında?

06.11.2021
255
Battal İlgezdi kimdir, Battal İlgezdi kaç yaşında?

Battal İlgezdi kimdir, biyografi bölümünde Battal İlgezdi biyografi sayfası ile karşınızdayız. Battal İlgezdi kaç yaşında?, Battal İlgezdi memleketi neresi, Battal İlgezdi facebook, Battal İlgezdi nereli, Battal İlgezdi instagram, Battal İlgezdi ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Battal İlgezdi kimdir? başlığımızın detayları..

Battal İlgezdi Kimdir – Battal İlgezdi Biyografi

Battal İlgezdi, Türk siyasetçi.1959 tarihinde Malatya’da doğan Battal İlgezdi, İlkokulu Malatya’da okudu. Daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a taşındı ve ortaöğrenimini burada bitirdi. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Aile şirketlerinde görev alarak ticaret yaşamına atıldı. 

Öğrencilik senelerında başlayan siyaset yaşamını 1984 senesinde SODEP’de sürdürmeye başladı. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi saflarına katıldı ve yedi yıl İstanbul Ümraniye İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul İl Sekreterliği görevlerinde aktif siyaset yaptı ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunda da görev aldı.

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerine CHP’den Ataşehir Belediye Başkan Adayı olarak katılan Battal İlgezdi, seçimi kazanarak yeni ilçe olan Ataşehir’in ilk belediye başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde yeniden seçilen Battal İlgezdi, Ataşehir’in iki dönemdir Belediye Başkanlığını yapıyor.

Evli olan Battal İlgezdi Fransızca biliyor.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.