Başak Şengül kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
107
Başak Şengül kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Başak Şengül kimdir?, biyografi sitemizde Başak Şengül kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Başak Şengül kimdir? kaç yaşında?, Başak Şengül kimdir? memleketi neresi, Başak Şengül kimdir? evi nerede, Başak Şengül kimdir? nereli, Başak Şengül kimdir? instagram, Başak Şengül kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başak Şengül kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Emine Başak Şengül
Doğum tarihi: 1 Ocak 1979
Doğum yeri: Kütahya
Boy: 1.68 cm
Kilo: 52 kg
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Sunucu, Spiker
İnstagram hesabı için tıklayın

Başak Şengül nereli? Kaç yaşında?

Başak Şengül boyu, eşi, boy kilo, kaç yaşında, evlendi mi, sevgilisi, hangi kanalda? Başak Şengül evli mi bekar mı? Başak Şengül’ün eşi kim? Hangi programları sundu? CNN Türk haber spikeri Başak Şengül yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Başak Şengül yaşamı ve biyografisi

Başak Şengül Türk televizyon sunucusu, muhabir ve haber spikeridir. 2000 senesinde başladığı televizyonculuk kariyerine birden fazla televizyon formatı ile ekranlarda yer aldı. Türkiye’de CNN Türk ekran yüzü olarak tanınmaktadır.

Başak Şengül evli mi bekar mı

Başak Şengül 1 Ocak 1979 senesinde Kütahya’da dünyaya gözlerini açtı. Tam adı Emine Başak Şengül’dür. Eğitim yaşamına çocuk yaşlarda ailesi birlikte taşındığı İstanbul’da başladı. İstanbul Pertevniyal Lisesi’nden mezun olduktan sonra hayalini kurduğu habercilik mesleğinin ilk adımlarını İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nde attı.  

Başak Şengül kariyerine 2000 senesinde üniversite saatleri civarında halen stajyer öğrenciyken CNN Türk’te adım attı. Bir süre CNN Türk’te stajyer muhabir olarak görev aldı. Üniversiteyi başarı ile bitirdiktan sonra CNN Türk çatısı altında 6 yılı aşkın muhabirlik yaptı.

2006 senesinde CNN Türk ekranlarında “Gece Görüşü” isimli televizyon programın sunuculuğunu yapmaya başladı. Bir süre sonra “Farkında Mısınız?” adlı televizyon programı ile ekranları doldurmaya başladı. 2009 yılına kadar CNN Türk ekranlarında yer aldı. Aynı yıl Habertürk TV’ye geçti. Lakin bu geçiş kısa süreliğine oldu ve 5 ay sonra CNN Türk ekranlarına kaldığı yerden sürdü.

Başak Şengül 2010 senesinden bu yana CNN Türk’te “Bugün” ve “Akıl Çemberi” programlarını sunmaya başladı. 2005 senesinde “AB Yolunda Zorlu Başlık: Çocuk İşçiler” haber programını sundu. Buradaki başarısı ona Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Başarı Ödülü’nü kazandırdı.  

Başak Şengül şimdilerde CNN Türk ekranlarında “ Günlük” programını sağlamaktadır.  Özel yaşamında en fazla araştırılan konular içinde Başak Şengül’ün evli veya bekar olup olmadığıdır. Başak Şengül bekar ve yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

 • Başak Şengül 2014 senesinde Soma’daki maden faciasında canlı yayında “Soma” yerine “Somali” dediği için gündeme gelmiştir. 2017 senesinde ‘Bugün’ bültenini sunmak için ekrana geçen Başak Şengül, yaka mikronunu açmayı unutunca ortaya enteresan görüntüler çıkmıştır.
 • Başak Şengül 2017 senesinde Denizli ve Batman’da tertip edilen 2. Kişisel Gelişim Zirvesi’nde bulunan isim oldu.
 • 2018 senesinde Diyarbakır, Kayseri, Zonguldak, Elazığ ve İstanbul’da “İstanbul Kişisel Gelişim Zirvesi’ne”  katıldı.
 • 2020 senesinde da İstanbul Bağcılar Belediyesi kapsamı içinde “Etkili Konuşmanın Püf Noktalarını” anlatan bir seminer gerçekleştirmiştir.

Başak Şengül ödülleri

2005 – AB Yolunda Zorlu Başlık: Çocuk İşçiler – Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Başarı Ödülü

Başak Şengül hangi televizyon kanallarında çalıştı?

 • 2020 CNN Türk (Günümüz)
 • 2009 Habertürk
 • 2000 CNN Türk

Başak Şengül sunduğu TV programları

 • Gece Görüşü
 • Farkında Mısınız?
 • Bugün
 • Akıl Çemberi
 • Günlük
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.