Başak Gümülcinelioğlu Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

19.09.2021
193
Başak Gümülcinelioğlu Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Başak Gümülcinelioğlu Kimdir?, biyografi bölümümüzde Başak Gümülcinelioğlu Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Başak Gümülcinelioğlu Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başak Gümülcinelioğlu Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(33) (1)
Ad Soyad Başak Gümülcinelioğlu
Meslek Oyuncu
Yaşı 29 (1991-10-22)
Boyu 1,65
Kilosu 49 KG
Burcu Terazi
Göz Rengi Ela
Eğitim Yüksek Lisans
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri Almanya

Başak Gümülcinelioğlu Kimdir? Biyografi

Başak Gümülcinelioğlu, 22 Ekim 1991 tarihinde Almanya’da dünyaya gelmiştir. Orta öğretim eğitimini İstanbul Bahçelievler Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır.  

Liseden mezun olduktan sonra yurt dışına eğitime giden Gümülcineliğlu, İngiltere London Academy of Music, Dramatic Arts ve Amerika Kansas Müzikal Oyunculuk bölümlerini başarıyla bitirmiştir.  

Daha sonra yüksek öğretim eğitim hayatına Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Bölümü ile devam etmiş ve yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yapmıştır.  

Oyunculuk bölgesindeki kariyerine ilk kez tiyatro ile başlayan güzel oyuncu, ‘Hababam Sınıfı’ ve ‘Annie’ gibi önemli müzikallerde yer almıştır. 2017 senesinde ise ‘Barut Fıçısı’ isimli tiyatro oyunu ile sahneye çıkmış ve bu sürede bunun bunun yanında çeviri de yapmaya başlamıştır.  

Televizyon oyunculuğuna ilk kez 2018 senesinde ‘8. Gün’ isimli televizyon dizisi ile başlayan tecrübeli oyuncu, ‘Erkenci Kuş’ isimli dizideki Deniz kişiliğiyle de büyük bir ün edinmeyi başarmıştır.  

Güzel oyuncu şimdilerde Fox Tv ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Sen Çal Kapımı’ isimli dizide Pırıl Baytekin kişiliğine hayat vermektedir.

Terazi burcu detaylarına sahip olan Başak Gümülcinelioğlu, 1.65 metre uzunlukta ve 49 kilogram ağırlıktadır.  

Başak Gümülcinelioğlu’nun yer aldığı diziler ve filmler:

2019 – Erkenci Kuş (Deniz) (TV Dizisi)

2018 – 8. Gün (Genç Şehnaz)(TV Dizisi)

15 Haziran 2020 Pazartesi 18:52 19 Haziran 2020 Cuma 05:42
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.