Başak Demirtaş kimdir, Başak Demirtaş kaç yaşında?

07.11.2021
662
Başak Demirtaş kimdir, Başak Demirtaş kaç yaşında?

Başak Demirtaş kimdir, biyografi bölümünde Başak Demirtaş biyografi sayfası ile karşınızdayız. Başak Demirtaş kaç yaşında?, Başak Demirtaş memleketi neresi, Başak Demirtaş facebook, Başak Demirtaş nereli, Başak Demirtaş instagram, Başak Demirtaş ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Başak Demirtaş kimdir? başlığımızın detayları..

Başak Demirtaş Kimdir – Başak Demirtaş Biyografi

Edirne cezaevinde tutuklu bulunan Hadep eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın olduğu konumdan ötürü, eşi Başak Demirtaş’ da gündeme çok fazla gelmekte..

Selahattin Demirtaşın eşi ve 18 yıllık hayat arkadaşı olan Başak Demirtaş,  Diyarbakır doğumludur.Delal Demirtaş, Dilda Demirtaş adında iki kız çocuk annesi olan Başak Demirtaş,  Eşiyle kapı komşusu olarak çocukluk senelerında tanışmışlar. Dicle Eğitim Fakültesi mezunu. Başak Demirtaş 14 senedir öğretmenlik yapıyor. Uzun seneler Diyarbakır köy okulunda öğretmenlik yapan Başak Demirtaş sağlık poblemleri sebebiyle 2014 senesinden beri raporlu ve öğretmenliğe ara vermiş durumda. Başak Demirtaş yoksul bir ailenin kızı. İşçi emeklisi olan babası gençlik senelerında siyasetle uğraşmış hatta Başak Demirtaş 5 yaşındayken de hapis yatmıştır.

Çocukları konservatuvar’da okumaktadırlar. Kızları babaların bestelerini seslendiriyor, gitar ve saz çalmaktadırlar.

 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.