Barış Atay Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
167
Barış Atay Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Barış Atay Kimdir?, biyografi sitemizde Barış Atay Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Barış Atay Kimdir? kaç yaşında?, Barış Atay Kimdir? memleketi neresi, Barış Atay Kimdir? evi nerede, Barış Atay Kimdir? nereli, Barış Atay Kimdir? instagram, Barış Atay Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Barış Atay Kimdir? Biyografi

Barış Atay Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografi

1981 senesinde Almanya’da dünyaya geldi. Tam adı ile Barış Atay Mengüllü 1999 senesinde dek yaşamını Antakya’da sürdürdü. Oyuncu ve bunun yanı sıra siyasetçidir.

Lise eğitiminin sonrasında Adana Çukurova Üniversitesi Biyoloji bölümünde okumaya başlar ama tiyatroyu seçtiği için okulu bırakarak İstanbul Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümüne geçer ve bu alandan mezun olur.

Barış Atay, oyunculuk kariyerinin ilk kez 2002 senesinde “Aşk ve Gurur” dizisinde Kenan rolü ile başlar. Sonra, 2007-2011 seneleri içinde Hamdi Alkan’ın ”Arka Sıradakiler” dizisinde ki Saffet rolü ile popüler bir oyuncu olur.  En son “Hayat Devam Ediyor” dizisinde Kürşat rolünü canlandırdı.

Barış Atay, 2013 Mart ayında Beste Sultan Kasapoğulları ile dünya evine girdi.

Başarılı oyuncu Barış Atay, 22 Kasım 2013’te Redhack soruşturması kapsamı içinde polis aracılığıyla gözaltına alınmış, 3 gün sonra ise serbest bırakılmıştır.

2018 senesinde tutuklanarak ceza evine gönderildi. 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde HDP’den Hatay milletvekili seçilince tutukluluk süreci bitti ve meclise girdi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.