Banu Özdemir kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
401
Banu Özdemir kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Banu Özdemir kimdir?, biyografi sitemizde Banu Özdemir kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Banu Özdemir kimdir? kaç yaşında?, Banu Özdemir kimdir? memleketi neresi, Banu Özdemir kimdir? evi nerede, Banu Özdemir kimdir? nereli, Banu Özdemir kimdir? instagram, Banu Özdemir kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Banu Özdemir kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Banu Özdemir
Doğum tarihi: 20 Mayıs 1971
Doğum yeri: İstanbul
Boy: Bilinmiyor
Kilo: Bilinmiyor
Burcu: Boğa
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bilinmiyor
Meslek: Yazar
İnstagram hesabı için tıklayın

Banu Özdemir nereli? Kaç yaşında?

Banu Özdemir kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Banu Özdemir CHP İzmir eski İl Başkan yardımcısı kim? Banu Özdemir cami ve gözaltı süreci için ne dedi? Açıklama yaptı mı? Banu Özdemir kitapları, evli mi, kiminle evlendi, çocuğu var mı, kariyeri kısaca yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Banu Özdemir yaşamı ve biyografisi?

Banu Özdemir Türk yazar bunun yanı sıra CHP İzmir eski İl Başkan yardımcısıdır. Türkiye’de Mayıs 2020 tarihinde İzmir’de camii hoparlörlerinden İtalyanca bir marşın çalınmasından sonra bu durumu kendi sosyal platform hesabında paylaşması ile gündeme geldi.

Banu Özdemir kimdir aslen nereli evli mi

Banu Özdemir 20 Mayıs 1971 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Liseyi bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde sürdü. Ardından Işık Üniversitesi’nde yüksek lisansını bitirdi.

Mesleki kariyerine 1997 senesinde “Baxter” adlı firmada adım attı. Bir dönem Radyo Kozmos’da “Özgür Saatler” adlı programı hazırlayıp sundu.

Bu zamandan sonra çocuk ve gençlik üzerine kitaplar kaleme almaya başladı. Bir yandan kitap yazarlığı yapan Banu Özdemir öte yandan siyasi kariyerinde de adım atmaya başladı ve CHP İzmir Başkan Yardımcısı oldu. Lakin ilerleyen zamanlarda CHP İzmir Başkan Yardımcılığı görevini başkasına devretti.

Banu Özdemir özellikle araştırma ve inceleme alanında, çocuk ve genlik alanlarında, çocuk öykülerinde ve de roman kategorilerinde kitaplar kaleme aldı. Son kaleme aldığı kitap ise “30 Mumlu Pasta” Alfa Yayınları etiketi ile raflarda yerini aldı. Diğer kitapları ise; Ajan Bilbo, Ağlayamayan Bulut, Renkli Penguencik, Tanrı’nın Hayali ve Sen ve Turuncu’nun Seyir Defteri adlı kitaplarıdır.

Banu Özdemir CHP

Banu Özdemir Mayıs 2020 tarihinde İzmir’de camii hoparlörlerinden İtalyanca bir marşın çalınmasından sonra bu durumu kendi sosyal platform hesabında paylaşması ile gündeme geldi ve göz altına alındıktan sonra tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Banu Özdemir kitapları

Banu Özdemir kitapları aşağıda güncel olarak bulunmaktadır.

  • 30 Mumlu Pasta
  • Ajan Bilbo
  • Ağlayamayan Bulut
  • Renkli Penguencik
  • Tanrı’nın Hayali ve Sen
  • Turuncu’nun Seyir Defteri
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.