Banu El kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
292
Banu El kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Banu El kimdir?, biyografi sitemizde Banu El kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Banu El kimdir? kaç yaşında?, Banu El kimdir? memleketi neresi, Banu El kimdir? evi nerede, Banu El kimdir? nereli, Banu El kimdir? instagram, Banu El kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Banu El kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Banu El
Doğum tarihi: 30 Ağustos 1981
Doğum yeri: Almanya, Hamburg
Boyu: 1.67 cm
Kilo: 52 kg
Burcu: Başak
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Bekar
Meslek:  Haber Spikeri Moderatör, Sunucu
İnstagram hesabı için tıklayın.

Banu El nereli? Kaç yaşında?

Banu El kimdir, aslen nereli, memleketi, kaç yaşında, boyu, kilosu, yaşı, burcu? Banu El sevgilisi var mı? A Haber spikeri Banu El evli mi bekar mı? Banu El kiminle evlendi, eşi kim, çocuğu var mı? Banu El haber sunumu ile ilgili, gözlükleri, çalıştığı A Haber kanalından ayrıldı mı? Banu El Fox TV ekranlarında çalıştı mı? Hakkında araştırılanler kısaca yaşamı, vikipedi bilgileri ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.  

Banu El yaşamı ve biyografisi

Banu El Türk televizyon muhabiri, moderatör, sunucu ve haber spikeridir. NTV ve kısa bir süre sonra A Haber ekran yüzü olarak tanınmaktadır.

Banu El vikipedi

Banu El 30 Ağustos 1981 senesinde Batı Almanya’da Hamburg şehrinde iki çocuklu bir ailede dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Türkiye Kocaeli’de başladı. Çocukluk senelerı Kocaeli’de geçti. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına devam ederken bunun yanı sıra voleybol sporu ile profesyonel olarak ilgilendi ve lisanslı voleybolcu olarak görev yaptı. Siyasi Tarih alanında yüksek lisans yapan Banu El Franz von Papen’in Türkiye’deki büyükelçilik senelerı üzerine tezini bitirdi.  Ayrıca yayına giren makaleleri ve kitap bölümleri bulunmaktadır.

Banu El evli mi

Banu El medya ve televizyonculuk kariyerine ilk kez Kocaeli’de TV 41’de görev yaparak adım attı. Ardından Fox TV haber merkezinde muhabirlik yapmaya başladı. Bu süreci ardından NTV kanalı takip etti. Banu El NTV ekranlarında spiker olarak görev yapmaya başladı. Daha sonra kendisi ile adeta özdeşleşen Turkuvaz Medya Grubu çatısı altında yayın yapan A Haber ekranlarına transfer oldu.

Banu El sevgilisi

A Haber ekranlarında spiker ve moderatör olan Banu El kariyeri boyunca başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Binali Yıldırım, Sali Berisha ve Tarık El Haşimi gibi önemli simalarla röportajlar gerçekleştirdi.

Banu El bekar mı

Banu El bekar olup şimdilerde panel ve konferanslarda sunucu ve moderatör olarak görev yapmaktadır. Şimdiye dek A Haber, ATV, Fox TV ve NTV televizyon kanallarında görev yaptı.

Banu El ödülleri

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin (RTGD) geleneksel ‘Medya Oscarları Ödülleri 40.kuruluş yıldönümünde ”Mustafa Cambaz Özel Ödülü”  Zeytin Dalı harekatını bölgeden kesintisiz yayınlarla anlatan Banu El ödüle layık görüldü ve ödülü Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı/Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Banu El Çalıştığı TV kanalları

Banu El hangi kanallarda çalıştı? Aşağıda güncel olarak bulunmaktadır.

  • A Haber Spiker, Moderatör
  • ATV Spiker
  • NTV Spiker
  • FOX TV Muhabir
  • 41 TV Muhabir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.