Baki Davrak kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

14.01.2022
646
Baki Davrak kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

Baki Davrak kimdir? Kimdir, biyografi sitemizde Baki Davrak kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Baki Davrak kimdir? kaç yaşında?, Baki Davrak kimdir? memleketi neresi, Baki Davrak kimdir? evi nerede, Baki Davrak kimdir? nereli, Baki Davrak kimdir? instagram, Baki Davrak kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Baki Davrak kimdir? Biyografi

Baki Davrak nereli? Kaç yaşında?

Baki Davrak kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Baki Davrak yer aldığı diziler? Baki Davrak evli mi, eşi, sevgilisi? Baki Davrak boy kilo yaş bilgileri. Baki Davrak kim? Baki Davrak ile ilgili araştırılanler, vikipedi, kariyeri, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Baki Davrak yaşamı ve biyografisi

Baki Davrak Türk asıllı Alman dizi, tiyatro ve sinema oyuncusudur. 1998 senesinde beyazperde de başladığı oyunculuk kariyerinde en büyük çıkışını 2007 senesinde Yaşamın Kıyısında sinema filminde oynadığı Nejat Aksu rolü ile yaptı ve tanınmaya başladı.

Çukur Ogeday Erdenet kimdir

Baki Davrak 1971 senesinde Almanya’da dünyaya gözlerini açtı. Öğrenimine Almanya’da başladı. Çocukluk senelerı ve gençlik çağları Almanya’da geçti. Baki Davrak oyunculuk kariyerine beyazperde de adım attı. 1998 senesinde yönetmen Kutluğ Ataman’ın  filmi “Lola + Bilidikid” filminde eşcinsel Murat rolü ile tüm dikkatleri üzerine çekti.

Baki Davrak bunun yanı sıra “Kommissarin Lucas, Wolffs Revier, Eva Blond, Der Puma ve Tatort” gibi dizilerinde de rol alan isim oldu. 2005 senesinde “Meine Verrückte Türkische Hochzeit” filminde rol aldı. 2006 senesinde “Brinkmanns Zorn” filminde oynadı. Past by Night, Planet Alex ve 1999 Berlin Film Festivali’nde görücüye çıkan Thomas Arslan’nın Dealer oynadığı filmlerdir. 2007 senesinde Cannes Film Festivali’nde “Yaşamın Kıyısında” sinema filminde “Nejat Aksu” rolüne hayat verdi. Aynı yıl kaleme aldığı ilk şiir kitabını paylaşımı yaptı.

2014 senesinde “Kırımlı” sinema filminde “Bauer” rolünde oynadı. 2016 senesinde “Vatanım Sensin” dizisinde Yunan Komutanı ” Vasili” kişiliğine hayat verdi. 2020 senesinde Çukur Ögeday Erdenet rol ile bir kez daha başarısına başarı ekledi. Aynı yıl 2020 senesinde “Kuruluş Osman” dizisinde “Durad Bronkoviç” rolüne hayat veren sisim oldu. Baki Davrak boyu 1.67 cm kilosu 65 kg burcu Oğlak.

Baki Davrak dizileri ve filmleri

Baki Davrak yer aldığı diziler? Baki Davrak hangi dizilerde oynadı?

 • 2020 Çukur (Ogeday Erdenet)
 • 2020 Kuruluş Osman (Durad Bronkoviç)
 • 2016 Vatanım Sensin (Vasili)
 • 2014 Kırımlı (Bauer)
 • 2011 Practical Guide to Belgrade with Singing and Crying (Orhan)
 • 2011 Bizim Büyük Çaresizliğimiz (Fikret)
 • 2010 Unutma Beni İstanbul
 • 2007 Yaşamın Kıyısında (Nejat Aksu)
 • 2006 Benim Çılgın Türk Düğünüm
 • 2001 12 Past Midnight (Polis)
 • 1999 Satıcı (Zeki)
 • 1998 Lola + Bilidikid (Murat)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.