Bahar Öztan Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

26.10.2021
142
Bahar Öztan Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Bahar Öztan Kimdir? Biyografisi, bölümünde Bahar Öztan Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Bahar Öztan Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Bahar Öztan Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Bahar Öztan

Bahar Öztan (Ülkü Cerrahoğlu), 11 ağustos 1962 senesinde İskenderun’da dünyaya geldi. Bahar Öztan’ın çocukluğu İstanbul’da geçti. Elidor Reklamıyla ilk kez ekranlarda gördüğümüz sanatçı, sayısız reklam filminde yer almıştır.

Reklam filmlerinden sonra halkın dilinde Gamzeli Güzel olarak tanınmaya başladı. Dönemin ilgi gören foto romanlarında da büyük beğeni aldı. Bunlardan bazıları, Çarli’nin Melekleri ve Barış Manço ile birlikte olduğu foto romanlardır.

Herkesin beğenisini kazanan Bahar Öztan’ın film yapımcıları aracılığıyla dikkat çekmesi de çok zaman almadı. Kısa süre sonra, Şaşkın Milyoner filmi ile sinema yaşamına başladı. Bahar Öztan, Yeşilçam’ın Gamzeli Güzeli lakaplı en önemli oyuncularından biri olmuştur. Sürekli sahne teklifi almaya başlayan sanatçı, 1987 senesinde ilk kez İzmir Fuarı’nda Bülent Ersoy ile halk konserlerinde ve Seda Sayan ile çalışmaya başladı. O günden bu yana, yurtiçinde ve yurtdışında sahne çalışmalarını sürdürdü. 1991 senesinde Bodrum Yalıkavak butik oteli Spring Otel’i işletmeye başladı.

Bahar Öztan, 1993 senesinde evlendi ve 2 yıl sonra bir oğlu oldu. 1999’da Bodrum’da bir Prens Prenses isimli bir anaokulu açtı. 2001 senesinde Amerika’ya gitti. Uzun bir süre Amerika & Bodrum’da yaşayan ünlü oyuncu, 2007 senesinde tekrar İstanbul’a yerleşti.

1980’li senelerda Kemal Sunal, Perihan Savaş, Mehmet Ali Erbil, Öztürk Serengil, Gökhan Güney gibi isimler ile bir çok filmde rol alan Bahar Öztan, son kez 2008 yapımı Görgüsüzler dizisinde Lale rolünü oynadı.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.