Bade İşcil Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

20.01.2022
284
Bade İşcil Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Bade İşcil Kimdir?, biyografi sitemizde Bade İşcil Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Bade İşcil Kimdir? kaç yaşında?, Bade İşcil Kimdir? memleketi neresi, Bade İşcil Kimdir? evi nerede, Bade İşcil Kimdir? nereli, Bade İşcil Kimdir? instagram, Bade İşcil Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Bade İşcil Kimdir? Biyografi

Bade İşcil Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Bade İşçil 8 Ağustos 1983 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Bade İşcil’in ailesi köken olarak Bulgaristan ve Romanya aracılığıyla göç etmiştirler. Güzel oyuncu Bade İşçil, eğitim yaşamı ve çocukluk dönemleri İstanbul’da geçti.

Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tasarım Bölümünü bitirdi. İlk oyunculuk kariyerine 2006 senesinde “Gülpare” dizisi ve sonrasında 2007 senesinde Cine 5 kanlında yayına giren komedi dizisi “Metropol Cafe” ile attı. Keman çalmaktadır. Boyu 1.73 cm ve kilosu 53’tür. Aslan Burcudur.

Daha sonra İpek Bilgin ve Ümit Çırak’dan oyunculuk dersleri aldı.

Oyunculuk kariyeri ve asıl çıkışı oynadığı “Şebnem Sertuna” kişiliği oldu.

“Kuzey Güney”, “Muhteşem Yüzyıl” ve” Ezel” dizilerinde rol aldı. 2017 senesinde “Ufak Tefek Cinayetler” dizisinin oyuncu kadrosuna dahil oldu.

1998 senesinde sanatçı Mahsun Kırmızıgül ile evlendi 2005 senesinde boşandı. Günümüzde İş Adamı Malkoç Sualp ile 2013 senesinde ikinci evliliğini yaptı.

Güzel sarışın oyuncu 2012 senesinde 2 ayrı ödüle layik görüldü.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.