Azra Akın kimdir, Azra Akın kaç yaşında?

05.11.2021
436
Azra Akın kimdir, Azra Akın kaç yaşında?

Azra Akın kimdir, biyografi bölümünde Azra Akın biyografi sayfası ile karşınızdayız. Azra Akın kaç yaşında?, Azra Akın memleketi neresi, Azra Akın facebook, Azra Akın nereli, Azra Akın instagram, Azra Akın ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Azra Akın kimdir? başlığımızın detayları..

Azra Akın Kimdir – Azra Akın Biyografi

Azra Akın kimdir, Azra Akın,  1981‘de Hollanda’nın Almelo kentinde doğmuş, 2002 Türkiye güzeli ve sonrasında da Miss World Dünya Güzellik Yarışması’nda dünya güzeli seçilmiş manken-model ve oyuncudur.Hollanda’da doğmuş ve eğitim görmüş Azra Akın 1998 senesinde Elite Model yarışması Türkiye ayağı ile birincilik elde etmiştir. Daha sonra 2002 senesinde Star TV’nin gerçekleştirdiği Türkiye güzellik müsabakasında birinci olmuştur.

Bu yarışma sonucu Miss World yarışmasına katılmaya hak elde etmiştir. İlk olarak Nijerya’da düzenlenmesi plananlanan yarışma bu ülkedeki Amina Lawal adlı kadının evlenmeden çocuk sahibi olması ve bunun sonuncunda ölümle cezalandırılmasını protesto için birden çok ülke aracılığıyla boykot edilme tehlikesiyle karşılaşınca Londra’ya alınmıştır. Yarışma neticesinde Miss World ünvanını 1932‘de Keriman Halis’in sonrasında Türkiye’ye ikinci defa getiren Azra Akın olmuştur. Bu ünvan 1954‘de bir Mısırlı güzele verilen dünya güzelliği ödülünden bu yana nüfusunun büyük çoğunluğu müslüman olan bir ülkeye gitmemişti.

Manken-modellik yapmaya devam eden Azra Akın, bunun yanı sıra reklamlarda ve TV dizilerinde oyunculuk da yapmaktadır.Azra Akın, Atakan Koru çiftinin bebekleri dünyaya gözlerini açtı. 2002 Türkiye Güzeli ve 2002 Miss Universe Kainat Güzeli seçilen Azra Akın, dün İstanbul’da özel bir hastanede normal doğumla bebeğine kavuştu.2013 senesinden beri sevgili olan Azra Akın ve Atakan Koru çifti bir spor salonunda tanışmış,  2017  senesinde evlenmişlerdi.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.