Aziz Yıldırım kimdir, Aziz Yıldırım kaç yaşında?

06.11.2021
210
Aziz Yıldırım kimdir, Aziz Yıldırım kaç yaşında?

Aziz Yıldırım kimdir, biyografi bölümünde Aziz Yıldırım biyografi sayfası ile karşınızdayız. Aziz Yıldırım kaç yaşında?, Aziz Yıldırım memleketi neresi, Aziz Yıldırım facebook, Aziz Yıldırım nereli, Aziz Yıldırım instagram, Aziz Yıldırım ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Aziz Yıldırım kimdir? başlığımızın detayları..

Aziz Yıldırım Kimdir – Aziz Yıldırım Biyografi

1952’de Diyarbakır’ın Ergani beldesinde doğan Yıldırım, orta öğrenimini Düzce’de yaptı. Daha sonra Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. NATO Altyapı ihalelerine de katılan Maktaş Mühendislik şifrketinın sahibidir. Düzcespor Kulübünde fahri başkanlık yapmıştır.

Aziz Yıldırım zamanında Fenerbahçe 1997-1998 sezonunda başkanlık dönemi başlayan Aziz Yıldırım, zamanında Fenerbahçe futbol takımı ile 4 kez Türkiye Ligi şampiyonluğu, 3 kez Türkiye Ligi ikinciliği, 1 kez Türkiye Süper Kupası, 1 kez Atatürk Kupası, 1 kez Başbakanlık Kupası şampiyonluğu elde ederken, ülkeler arası bazda 2008 Şampiyonlar Ligi çeyrek finalisti olmuştur. Amatör branşların tamamında Aziz Yıldırım zamanında şampiyonluklar kazanılmış ve avrupada birden çok amatör branşta başarılar elde edilmiştir.Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım,

 Kulübünün hafta sonu yapılacak seçimli olağan genel kurulunda başkan adayı olan  Aziz Yıldırım sarı-lacivertli kulüpte 13. kongresini geçirecek.Sarı-lacivertli kulübe ilk kez 14-15 Şubat 1998’deki genel kurulda başkan seçilen Yıldırım, 20 yılı aşkın sürede girdiği 12 kongrede de koltuğu bırakmadı.Fenerbahçe Kulübünün yarın ve 3 Haziran’da Ülker Stadı’nda yaşanacak kongresinde bir kez daha aday olan Yıldırım, 13. kongresinde Ali Koç’la karşı yarışacak. 

Özel yaşamından kısaca söz edecek olursak, Yıldırım’ın 3 çocuğu mevcuttur. 30 yıllık eşi Yıldız Yıldırım’da 7 Nisan 2010 da boşanan Aziz Yıldırım 23.09.2013 tarihinde Gonca Çelikkıran ile evlenmiştir. Bu evlilikten bir kız çocuğu mevcuttur.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.