Aziz Kocaoğlu kimdir, Aziz Kocaoğlu kaç yaşında?

06.11.2021
576
Aziz Kocaoğlu kimdir, Aziz Kocaoğlu kaç yaşında?

Aziz Kocaoğlu kimdir, biyografi bölümünde Aziz Kocaoğlu biyografi sayfası ile karşınızdayız. Aziz Kocaoğlu kaç yaşında?, Aziz Kocaoğlu memleketi neresi, Aziz Kocaoğlu facebook, Aziz Kocaoğlu nereli, Aziz Kocaoğlu instagram, Aziz Kocaoğlu ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Aziz Kocaoğlu kimdir? başlığımızın detayları..

Aziz Kocaoğlu Kimdir – Aziz Kocaoğlu Biyografi

İlkokul ve ortaokulu dünyaya geldiğu yerde okuduktan sonra Lise tahsilini İstanbul ve Malatya’da bitirdi. 1973 senesinde Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde İşletme dalında master yaptı. 1975-78 içinde, bir kamu kuruluşunda muhasebe uzmanlığı yaptı. 1979 senesinde kendi işini kuran Kocaoğlu, ortak bir girişimle 1986 senesinde toprak sanayii dalında çalışmaya başladı.

CHP gençlik kolları ile başlayan siyaset yaşamına SODEP kullanıcı hesabıyle sürdü. Ardından 2001-03 zamanında CHP Bornova İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı. 28 Mart 2004 seçiminde ise aynı partiden Bornova Belediye Başkanı seçildi. 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlere CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak girdi ve seçildi. Ardından 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde %49,6 oy alarak tekrar İzmir Büyükşehir Belediye başkanı seçildi. Aziz Kocaoğlu, Türkegül Kocaoğlu ile  evlidir.  Çağdaş ve Ulaş adında  iki oğlu mevcuttur.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.