Azer Bülbül Biyografisi

Azer Bülbül Biyografisi

22 Mayıs 2016 3 Yazar: Biyografi

Azer Bülbül kimdir? Azer Bülbül biyografisi, Azer Bülbül sevgilisi veya eşi kimdir? Burcu nedir? Boyu, kilosu kaç, Azer Bülbül memleketi, Azer Bülbül kaç yaşında, Göz ve saç rengi nedir ve diğer tüm bilinmeyenler ile detaylı bilgiler sitemizde.. Biyografisi.org sitesi Azer Bülbül hakkında ki tüm bilgileri açık kaynak yayınlardan derleyerek okunabilir bir metin haline getirerek siz okuyucularımıza sunmaktadır. Azer Bülbül biyografisinde eksiklik veya hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere katkınızı yapın.
<br/ >Azer Bülbül doğum tarihi: ??.??.1969
<br/ >07.Ocak.2012
<br/ >Azer Bülbül burcu:
<br/ >Azer Bülbül mesleği: Ses Sanatçısı
<br/ >Arabesk fantezi müzik sanatçısı.

Azer Bülbül 1969 ‘da Kars Akyaka ‘da (Arpaçay) dünyaya geldi.Gerçek adı Sübutay Kesgin’dir. Daha sonra ailesi ile birlikte Almanya’ya yerleşti.

Titrek sesli ve şarkı söylerken titreyen , genelde arabesk ve türküleri seslendiren Azer Bülbül performansı sayesine bir çok kesimin izlediği ve sevdiği sanatçılar arasına girmeyi başarmıştı.

Müzik yaşantısında Garip Yolcu albümü ile başlayan Azer Bülbül, Yalan Olur, Ben Sana Vurgunum, Fırat gibi albümleri müzik dünyasına kazandırdı. Büyük patlamayı ise 1996 yılında Ben Babayım albümü’nde yer alan Yaralandınmı Ey Can, Her An Herşey Olabilir ve maltepe arac kiralama Dokunmayın Çok Fenayım şarkıları ile zirve yaptı.

Bazıları için “tek kasetlik ünlüydü” ve belkide “zamanla kaybolanlardan olacaktı”. Ancak Azer Bülbül “Ağıt”,”Zordayım” ve “Kör Kurşun” ile ardı ardına tek kelime ile “Klasik” olacak albümlere imza attı.

Artık Azer Bülbül milyonlarca hayranı olan , muhteşem sesiyle , kendine has hareketleri ile Arabesk müzikte “Baba” lakaplı ender sanatçılardan birisi olmuştu.

Daha sonra Azer Bülbül “Yalan Sevgiler” , “Başımda Bela Var” , “Bana Düştü” ve “Ateş Düştüğü Yeri Yakar” albümleri ile hayran kitlesine hitap ediyordu.Hatta maltepe klima servisi artık en eski albümleri bile tozlu raflardan inip “Seçmeler” adı altında yeniden piyasaya giriyor “Üzülmedim ki” şarkısı yıllar sonra dillerde dolanıyordu.

2007 yılının son günlerinde çıkardığı “Kalemin Kırıldı” albümü ; içerisindeki “Zoruna mı Gitti”,”Alıştım” ve “Dayanamıyorum” şarkıları öncülüğünde maltepe evden eve nakliyat dinleyenlerini mest ediyor,

2012 yılının ocak ayının başında da ”Duygularım” isimli bir albüm çıkardı, ve albümünün tanıtımı için Antalya’daki bir barda sahne aldı.

Azer Bülbül şarkılarını mobil mp3 indir sitesinden indirebilirsiniz.

Azer Bülbül 7 Ocak 2012 de Antalya’da kaldığı otelde kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
<br/ >Azer Bülbül

evden eve nakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye evden eve nakliyat Artvin araç kiralama