Ayşenur Arslan Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
208
Ayşenur Arslan Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ayşenur Arslan Kimdir?, biyografi sitemizde Ayşenur Arslan Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ayşenur Arslan Kimdir? kaç yaşında?, Ayşenur Arslan Kimdir? memleketi neresi, Ayşenur Arslan Kimdir? evi nerede, Ayşenur Arslan Kimdir? nereli, Ayşenur Arslan Kimdir? instagram, Ayşenur Arslan Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ayşenur Arslan Kimdir? Biyografi

Ayşenur Arslan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

16 Eylül 1950 tarihinde doğan Gazeteci-Yazar Ayşenur Arslan memleketi aslen Aydın’dır.  Ayşenur Arsla’ın annesinin mesleği MİT elemanıyken, babasının mesleği ise Subay’dır.

Üniversite eğitimi 1972 senelerında İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünü tamamlamıştır. Takvimler 1974 senesini gösterdiğinde TRT’de muhabir olarak gazeteciliğe başlar.

1982 senesinde Güneş gazetesi haber müdürü olur. 2.5 yıl sonra istifa eder. Ayşenur Arslan özel yaşamında 2 evlilik gerçekleştirmiştir. İlk evliliğinde mutluluğu bulamayan gazeteci-yazar Ayşenur Arslan 8 ay evli kaldıktan sonra boşanır.

Aradan geçen zaman dilimi ile bu kez Erbil Tuşalp ile nikah masasına oturur. Bir çocukları olur. Adını Sinan koyarlar. Lakin bu evlilikte oğlu 6 yaşındayken son bulur. Ayşenur Arslan Birgün gazetesinde yazmaya sürdürmektedir.

36 yıllık gazetecilik kariyeri ile Star ve Nokta Dergisi’nde, Atv haber, CNN Türk’te Medya Mahallesi programını sunmuştur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.