Ayşenur Arslan Kimdir? Biyografi Sayfası

26.10.2021
291
Ayşenur Arslan Kimdir? Biyografi Sayfası

Ayşenur Arslan Kimdir? Biyografi, bölümünde Ayşenur Arslan Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Ayşenur Arslan Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Ayşenur Arslan Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Ayşenur Arslan

Ayşenur Arslan, gazeteciliğe 1974’te TRT’de muhabir olarak başladı. 8 yıl sonra Güneş Gazetesi ile Haber Müdürü olarak yazılı basına geçti. İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunudur.

İki buçuk yıl sonra istifa etti. Üç ay sonra, “Hayatımın en keyifli dönemi” dediği Nokta Dergisi senelerı başladı. 3 yıl sonra, 49 gün süren Söz Gazetesi macerasıni yaşadı.

Ayşenur Arslan, sonrasında dostlarıyla birlikte reklam ajansı kurdu. Ümraniye Belediyesi için Türkiye’nin ilk yerel dergisini hazırladı. Cinsel Bilgiler Ansiklopedisi’ne, İtalyanca çeviri yaptı. Cumhuriyet Gazetesi’nde bir yıl çalıştı. Ardından Star TV’ye girdi. Önce bir kadın programı yaptı, sonra Yakın Takip adlı haber programının sorumluluğunu aldı.

Birkaç ay sonra Ercan Arıklı onu emekleme zamanındaki ATV’ye çağırdı. O sırada, 74’te TRT’ye birlikte başladıkları Ali Kırca da Star’a Amerika’dan çalışıyordu. İki arkadaşın yolları ATV’de yeniden kesişti. 8 yıl sonra ekip Star TV’ye taşındı. Ama Kırca’nın Star günleri kısa sürdü. Bir yıl dolmadan, önce NTV’ye gitti, sonrasında yeniden ATV’ye döndü. Ayşenur Arslan Star’da kaldı. Ardından Ayşenur Arslan’ın yolu Mehmet Ali Birand ile kesişti ve Kanal D’ye geçti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.