Ayşenil Şamlıoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Menajerimi Ara Peride Kim?

26.10.2021
567
Ayşenil Şamlıoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Menajerimi Ara Peride Kim?

Ayşenil Şamlıoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Menajerimi Ara Peride Kim?, biyografi sitemizde, Ayşenil Şamlıoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Menajerimi Ara Peride Kim? başlığı altında makale bir araya getirdik. Ayşenil Şamlıoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Menajerimi Ara Peride Kim? biyografisi yazımızda…

Başlıklar

Ayşenil Şamlıoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Menajerimi Ara Peride Kim?

Menajerimi Ara dizisinde Peride kişiliğine hayat veren Ayşenil Şamlıoğlu kimdir ve nereli? Kaç yaşında? Bugüne kadar yer aldığı diziler ve filmleri nelerdir? Boyu, burcu ve kilosu nedir? İnstagram ve Twitter adresi ne? Kim olduğu ile alakalı ayrıntılı biyografi yazısı. Kısa olarak yaşamı.

(İsterseniz bu yazıya Serhat Uzunkök YouTube kanalından video biyografi şeklinde de varabilirsiniz) https://youtu.be/9OwhT_8pgCg

Menajerimi Ara Peride Hayatı

Ayşenil Şamlıoğlu Kimdir? Hayatı

Ayşenil Şamlıoğlu yönetmen, oyuncu ve yazardır. 20 Mart 1956’da İstanbul’da dünyaya geldi.

1974 senesinde İstanbul Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Fakültesi’ne giren sanatçı, öğrenimini yarıda bırakarak, Almanya’ya gitti ve Frankfurt’ta dil eğitimi aldı.
Burada tiyatro ile ilgilenen Şamlıoğlu, amatör tiyatro topluluklarıyla çalışmalara katıldı.
Türkiye’ye döndükten sonra ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde eğitim gören ünlü isim, üçüncü sınıftayken ikinci kez eğitimini yarıda bırakarak Anadolu Ajansı’nda bir yıl süreyle çalışmasının yanında, özel bir reklam ajansında da çizimle ilgilendi.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı, Tiyatro Bölümü mezunu olan Şamlıoğlu, 1982 senesinde Adana Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak vazifeye başladı.

1988 – 1989 senelerında Hacettepe Üniversitesi’nde tiyatro dersleri veren sanatçı, bir dönem Devlet Tiyatroları Genel Sekreterliği görevinde bulundu.
Usta sanatçının, asıl tanınışı ise Ferhunde Hanımlar ve Bizim Evin Halleri adlı dizilerdeki rolleriyle oldu.
Yol Arkadaşım dizisinde oynadığı “Hafize” kişiliği ile daha kapsamlı kesimlerce tanındı.

İstanbul Şehir Tiyatroları’nda ve Semaver Kumpanya gibi özel tiyatro topluluklarıyla da çalışan sanatçı, yönetmenlikle oyunculuğu bir arada yürütmektedir.

29 Mayıs 2009 tarihinde İstanbul Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği görevine getirildi.
Tiyatro yönetmeliğinin değiştirilmesi sonrasında görevinden ayrıldı, bir çok tiyatro oyunu, dizi ve filmde rol aldı, tiyatro oyunu yönetmeye de sürdü.

1981’de başlayan oyunculuk kariyerinde oynadığı, iz bırakan bir çok rolle, yönetmenliğini yaptığı oyunlarla Türk tiyatro, sinema ve televizyon tarihine adını yazdıran Ayşenil Şamlıoğlu şimdiye kadar birden çok ödüle layık görüldü. Sanatçı 17. Afife Tiyatro Ödülleri’nde de jüri kullanıcı hesabı yaptı.

Yakın Zamanda Jet Sosyete ve Hizmetçiler dizilerinde bulunan ünlü isim en son Star TV ekranlarında yayına giren Menajerimi Ara dizisinde Peride karakterini oynadı.

Bir kız, bir erkek kardeşi, bir de oğlu olan sanatçı yaşantısını İstanbul’da sürdürüyor.
Eski Sayıştay Başkanı Servet Şamlıoğlu’nun kızı olan Ayşenil Şamlıoğlu, yakın etrafında çocuk ruhunu hiç kaybetmeyen birisi olarak bilinmekte.
Boş zamanlarında kitap okumayı, seyahate çıkmayı çok seviyor ve tam bir hayvan sever. Bilhassa kedileri çok seviyor.

Ayşenil Şamlıoğlu İnstagram Ve Twitter Adresi

Sosyal medyayı son derece aktif kullanan ünlü ismin bu yazının hazırlandığı an saygınlığı ile İnstagram hesabında 65.300 takipçisi, Twitter hesabında da 62.700 takipçisi yer alıyor. Balık burcu. 1.60 boyunda ve 70 kilo.

İnstagram Adresi https://www.instagram.com/aysenilsamlioglu/

Twitter Adresi https://twitter.com/samliogluayseni

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.