Ayşen Tekin Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

26.10.2021
282
Ayşen Tekin Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Ayşen Tekin Kimdir? Biyografisi, bölümünde Ayşen Tekin Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Ayşen Tekin Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Ayşen Tekin Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Ayşen Tekin

Ayşen Tekin, 2 Mart 1953 senesinde Amasya’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Felsefe Bölümü’nden mezun olan Ayşen Tekin, 1970 senesinde tiyatro dünyasına adım attı.

İlk tecrübelerini Tevfik Gelenbe Tiyatrosu’nda edinen sanatçı sonraki senelerda Lale Oraloğlu Tiyatrosu, Ankara Birlik Tiyatrosu, Tuncay Özinel Tiyatrosu gibi topluluklarda çalıştı. Aynı zamanda bir seslendirme sanatçısı olan Ayşen Tekin, öte yandan kamera karşısına geçerek, televizyon dizileri ve filmlerinde, ve sinema filmlerinde rol aldı.

Ayşen Tekin, Tamer Karadağlı, Pınar Altuğ, Ayşecan Tatari, Furkan Kızılay ve Ferdi Akarnur ile birlikte oynadığı bir zamanların popüler dizisi Çocuklar Duymasın’da ki Müzeyyen karakteri ile tanındı.

Ayşen Tekin, 28 Temmuz 2006’da geçirdiği guatr cerrahi operasyonu sonrasında yüksek ateş ve nefes darlığı sebebiyle yaşamını yitirdi ve Karacaahmet Mezarlığı’na toprağa verildi.


YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.