Ayşe Sedef Yavuzalp kimdir, Ayşe Sedef Yavuzalp kaç yaşında?

06.11.2021
190
Ayşe Sedef Yavuzalp kimdir, Ayşe Sedef Yavuzalp kaç yaşında?

Ayşe Sedef Yavuzalp kimdir, biyografi bölümünde Ayşe Sedef Yavuzalp biyografi sayfası ile karşınızdayız. Ayşe Sedef Yavuzalp kaç yaşında?, Ayşe Sedef Yavuzalp memleketi neresi, Ayşe Sedef Yavuzalp facebook, Ayşe Sedef Yavuzalp nereli, Ayşe Sedef Yavuzalp instagram, Ayşe Sedef Yavuzalp ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Ayşe Sedef Yavuzalp kimdir? başlığımızın detayları..

Ayşe Sedef Yavuzalp Kimdir – Ayşe Sedef Yavuzalp Biyografi

Uganda’daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda, Türkiye’nin Kampala’daki Büyükelçisi Sedef Yavuzalp’in, Yunan mitolojisini andıran kıyafetler giymesinin tepki çektiği bilgisine ulaşıldı.Resepsiyona katılan Ugandalıları bile şaşırttığı belirtildi. Bunun üzerine Ankarada bircılığıyla soruşturma açıldı.

Uganda Büyükelçisi görevinde olan Sedef Yavuzalp tam adıyla Ayşe Sedef Yavuzalp, 1966 senesinde Amman, Ürdün doğumludur. Türk Büyükelçi Sedef Yavuzalp, TED Ankara Koleji’ni bitirmiş sonrasında 1987 senesinde Paris Amerikan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Brüksel Hür Üniversitesi’nde Türkiye-Batı Avrupa Birliği İlişkileri alanında 1996 senesinde yapmıştır.Tecrübeli bir diplomat olan Sedef Yavuzalp  2013 senesinde  Uganda Kampala Büyükelçiliği’ne atandı.

Belçika, Kazakistan ve Danimarka’daki Türkiye Büyükelçiliklerinde katip, başkonsolos ve müsteşar olarak görev yaptı. Dışişleri Bakanlığı’nda da Afrika Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. Ressam da olan Yavuzalp, mozaik resim tekniğini tercih ederek yaptığı eserlerle sergiler açtı. Büyükelçi Sedef  Yavuzalp, Büyükelçi Osman Rıza Yavuzalp ile evli olup, iki çocuk annesidir. 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.