Ayşe Ferda Eryılmaz kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
481
Ayşe Ferda Eryılmaz kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ayşe Ferda Eryılmaz kimdir?, biyografi sitemizde Ayşe Ferda Eryılmaz kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ayşe Ferda Eryılmaz kimdir? kaç yaşında?, Ayşe Ferda Eryılmaz kimdir? memleketi neresi, Ayşe Ferda Eryılmaz kimdir? evi nerede, Ayşe Ferda Eryılmaz kimdir? nereli, Ayşe Ferda Eryılmaz kimdir? instagram, Ayşe Ferda Eryılmaz kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Ayşe Ferda Eryılmaz kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Ayşe Ferda Eryılmaz
Doğum tarihi: Bilinmiyor
Doğum yeri:  İstanbul
Boyu: Bilinmiyor
Kilo:  Bilinmiyor
Burcu:  Bilinmiyor
Eğitim durumu: Bilinmiyor
Medeni hali: Evli
Meslek: Senarist, Yazar
İnstagram hesabı için tıklayın.

Ayşe Ferda Eryılmaz nereli? Kaç yaşında?

Ayşe Ferda Eryılmaz kimdir, nereli, kaç yaşında, yaşamı, senaryoları, kitapları, yazdığı diziler, Ayşe Ferda Eryılmaz Nehir Erdem dizileri, eşi kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak. 

Ayşe Ferda Eryılmaz yaşamı ve biyografisi

Ayşe Ferda Eryılmaz Türk senaryo ve hikaye yazarıdır. Türk dizi sektöründe başarılı dizi filmlerinin senaryo yazarlığını yapmıştır.

Ayşe Ferda Eryılmaz İstanbul’da muhacir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Çocukken yazdığı mektuplardan ilham alan yazar, senarist kimliğine 2010 senesinde başladı. Çeşitli senaryo grupları ile birlikte çalıştı. 2013 senesinde  “Hatasız Kul Olmaz” dizi filminin konusunu yazdı. 2015 senesinde “İnadına Aşk” dizisinin konusunu kaleme aldı.  2016 senesinde “Şahane Damat”  ve “N’olur Ayrılmayalım” dizilerinde senarist olarak yer aldı.  Aynı yıl içinde bir kitap kaleme aldı ve “Aşk Nöbeti” adlı kitabını piyasaya sürüdü.

Özel yaşamında evli olan Ayşe Ferda Eryılmaz “Deniz” adında bir erkek çocuğu bulunmaktadır.  Ayşe Ferda Eryılmaz 2017 senesinde “Ver Elini Aşk” 2018 senesinde “Sen Anlat Karadeniz” ve 2020 senesinde da “Sefirin Kızı” dizilerinin konusunu yazan isim oldu.  

Ayşe Ferda Eryılmaz Nehir Erdem ile birlikte senaryolarını yazmaktadır.  2018 senesinde ”Sen Anlat Karadeniz” dizisi ile “45. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde” En İyi Senarist Ödülü”’ne layık görüldü.

Ayşe Ferda Eryılmaz Nehir Erdem dizi ve filmleri

Ayşe Ferda Eryılmaz yazdığı diziler ve senaryolar aşağıda güncel olarak bulunmaktadır.

  • Sefirin Kızı (2019-2020)
  • Sen Anlat Karadeniz (2018-2019)
  • Ver Elini Aşk (2017)
  • Şahane Damat (2016),
  • N’olur Ayrılmayalım (2016),
  • İnadına Aşk (2015)
  • Hatasız Kul Olmaz (2013)

Ayşe Ferda Eryılmaz kitapları

Ayşe Ferda Eryılmaz kitap olarak tek bir çalışması bulunmaktadır.

  • Aşk Nöbeti
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.