Aynur Aydın Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

27.10.2021
248
Aynur Aydın Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Aynur Aydın Kimdir? Biyografisi, bölümünde Aynur Aydın Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Aynur Aydın Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Aynur Aydın Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Aynur Aydın

Aynur Aydın, 14 Aralık 1987 senesinde Almanya / Münih’te dünyaya geldi. Aynur Aydın,  0 yaşlarında şarkı söylemeye başladı ve ilk tecrübelerini çocuk ve gençlik tiyatro sahnelerinde topladı. Yeteneğini geliştirme çabasıyla 18 yaşında ilk sahne şovlarını vermeye başladı. En büyük tutkusunun müzik olduğunu fark ettikten sonra, bütün enerjisiyle kendisini müziğe verdi.

Aynur Aydın, 2000 senesinde Sürpriz adlı bir gruba katıldı ve ilk albümlerini İstanbul’da kaydettiler. Bunun yanında, ülkeler arası sahnelere de çıkmaya başladılar. Başarıyla geçen birkaç yıldan sonra Aynur gruptan ayrıldı ve kariyerine solo devam etmeye karar verdi. 2009 senesinde albüm çalışmaları için kolları sıvadı. Genç sanatçı özgüveni ve sesinin değeriyle hareket ederek iki yıllık yorucu çalışmalar gerçekleştirdi. Aynur Aydın’ın ilk solo albümü için çalışmış olduğu dünyaca ünlü müzik adamları bunun yanı sıra; Britney Spears, Celine Dion, Lady Gaga, Rihanna, Anna Vissi ve Jennifer Lopez gibi dünyaca ünlü müzisyenlerin personelleriyle çalıştı. Albüm kayıtları ise dünyanın en büyük stüdyosu olarak anılan Cosmos Studio’da gerçekleştirildi.


Müzik ile dansı birleştiren ve kendini bu yönde iyi yetiştiren Aynur Aydın ilk etapta 13 İngilizce şarkı hazırladı. Daha sonra bu şarkılar, Türkçe versiyonları ile 12 Çeşit La La – 12 Ways to La La albümünde birleştirildi.Toni Nilsson, Moh Denebi, Darin Zanyar ve aranjör olarak da Henrik Janson ile çalıştı.Türkçe sözlerde ise Aşkın Tuna, Fettah Can, Günay Çoban,Süleyman Yüksel, Nihan Özen’in ve sanatçının kendisinin de kelimeleri albümde yer alıyor. İlk klip şarkısını “Yenildim Daima” ve aynı şarkının İngilizce versiyonu olan “DNA” ya çekti. Klip çekimleri Stockholm’de ünlü yönetmen Robinovich yönetmenliğinde gerçekleştirildi.İkinci klibini “Measure Up” isimli şarkıya Türkçe versiyonu “Yanı Başıma” için çekti.Daha sonra Erdem Kınay’ın projesinde yer alıp “İşporta” isimli şarkıyı dile getirdi ve 2012 Haziran ayında bu şarkıya Şenol Korkmaz yönetmenliğinde Belçika’da klip çekti.

Albümleri

12 Çeşit La La – 12 Ways to La La (2011)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.