Aylin Paksoy kimdir, nereli, kaç yaşında?

12.01.2022
488
Aylin Paksoy kimdir, nereli, kaç yaşında?

Aylin Paksoy Kimdir, biyografi sitemizde Aylin Paksoy ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Aylin Paksoy kaç yaşında?, Aylin Paksoy memleketi neresi, Aylin Paksoy evi nerede, Aylin Paksoy nereli, Aylin Paksoy instagram, Aylin Paksoy ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Aylin Paksoy Biyografi

Aylin Paksoy kimdir, kaç yaşında, nereli?

Aylin Paksoy çevirmen, dizi, tiyatro ve sinema oyuncusudur. 23 Eylül 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Günümüz itibari ile yaşı 24 yaşındadır. Aylin Paksoy çeşitli kısa film projelerinin bunun yanında en büyük çıkışını 2021 senesinde ilk kez ekranlarda olduğu Kırmızı Oda Narin kişiliği Süveyda’nın annesi rolü ile gerçekleştirdi.

Aylin Paksoy yaşamı ve biyografisi

Aylin Paksoy 23 Eylül 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Bir dönem eğitim hayatına Rusya’da sürdü. Liseyi bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına başlayan genç oyuncu Rusya’da kaldığı senelerı fırsata çevirerek çevirmenlik yapmaya başladı.

Aylin Paksoy oyunculuk kariyerine ilk kez 2020 senesinde Kutlama adlı ödüllü kısa film ile adım attı. Filmmor aracılığıyla Mor Kamera Umut Veren Yönetmen Ödülü’ne layık görülen kısa filmde rol alan Aylin Paksoy’un bu ilk deneyimi birden çok ülkede yayınlandı.

Aylin Paksoy dizi film kariyerini 2021 senesinde oynadığı Kırmızı Oda Narin rolü ile inşa etmeye başladı. Aylin Paksoy Kırmızı Oda Narin kişiliği ile büyük çıkış yakaladı. Dizide hayat verdiği Süveyda’nın annesi rolü ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Aylin Paksoy şimdilerde hem oyunculuk hem de çevirmenlik yapmaktadır.

Aylin Paksoy boy kilo ve hangi burç?

Aylin Paksoy boyu 1.72 cm kilosu 55 kg burcu Terazi.

Aylin Paksoy sevgilisi kim?

Aylin Paksoy sevgilisi aşk yaşamı ve özel yaşamına ilişkin bilgiler güncellenecektir.

Aylin Paksoy dizileri ve filmleri

Aylin Paksoy yer aldığı diziler? Aylin Paksoy hangi dizilerde oynadı?

  • 2021 Kırmızı Oda (Narin)
  • 2020 Kutlama (Narin)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.