Aylin Livaneli Kimdir? Biyografi Sayfası

29.10.2021
260
Aylin Livaneli Kimdir? Biyografi Sayfası

Aylin Livaneli Kimdir? Biyografi, bölümünde Aylin Livaneli Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Aylin Livaneli Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Aylin Livaneli Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Aylin Livaneli
Aylin Livaneli, 1966 senesinde Ankara’da dünyaya geldi. İlköğrenimini Stockholm’de International School of Stockholm’de yapan Aylin Livaneli, ardından babası Zülfü Livaneli ve annesi, Ülker Livaneli ile birlikte, Paris’e yerleşti ve liseyi, Ecole Active Bilingue’de bitirdi. Lise senelerında şan dersleri de alan Aylin Livaneli, liseden hemen sonra Türkiye’ye dönerek müzik yaşamına atıldı; 20’li yaşlarında 5 albüme imza attı ve albüm satışları yüz binleri buldu.

Aylin Livaneli bunun yanı sıra bu zaman zarfında, ailesinin kurduğu Interfilm adlı şirkette çalışarak film prodüksyonu’nun inceliklerini öğrendi.

Aylin Livaneli, ardından ilgisini çeken farklı alanlara yönelmek isteyince müziği bırakarak eğitimini sürdürme kararı aldı ve New York Üniversitesi’nde edebiyat okudu. Livaneli, New York’tan sonra Londra’ya yerleşerek London School of Economics and Political Science (LSE)’den mezun oldu.

Üniversite senelerı sırasında Hürriyet, Milliyet, Vatan gazetelerinde ve Aktüel dergisinde köşe yazıları yazan Aylin Livaneli bunun bunun yanında, Stockholm’de geçirdiği çocukluk senelerını anlattığı “Sürgün Çocuklar Bahçesi” adlı deneme kitabını çıkardı. Okuyucu aracılığıyla epey ilgi gören bu kitap köşe yazarları aracılığıyla çok beğenildi.

2008 senesinde Türkiye’ye dönen Livaneli, Abba’nın prodüktörlerinden Anders Hansson’la Stockholm’de kaydettiği ve kendisi için “müziğe kesin bir veda armağansi anlamı taşıyan “Love is the Answer” adlı İngilizce albümü çıkarttı.

Livaneli ailesinin 1987 senesinde kurduğu INTERFILM şirketini 2009 yılımda INTERFILM Media & Entertainment adıyla yeniden faaliyete geçirdi. Bundan sonra medya, eğlence ve gösteri dünyasında yalnızca yönetici ve yatırımcı sıfatlarıyla bulunacak olan Aylin Livaneli, genç bir girişimci ve iş kadını olarak ileride farklı yatırım alanlarına da yönelmeyi planlıyor.

Web Sitesi: aylinlivaneli.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.