Aylin Engör kimdir, nereli, kaç yaşında?

14.01.2022
94
Aylin Engör kimdir, nereli, kaç yaşında?

Aylin Engör Kimdir, biyografi sitemizde Aylin Engör ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Aylin Engör kaç yaşında?, Aylin Engör memleketi neresi, Aylin Engör evi nerede, Aylin Engör nereli, Aylin Engör instagram, Aylin Engör ile alakalı her detay yazımızda..

Aylin Engör Biyografi

Aylin Engör 5 Temmuz 1991 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Çocukluk senelerı İstanbul’da geçti. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Liseyi bitirdiktan sonra, çocukluğundan beri hayalini kurduğu oyunculuk mesleği için Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nü kazandı ve bu bölümden mezun oldu.

Aylin Engör kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu, oynadığı diziler, sevgilisi

Aylin Engör oyunculuk kariyerine başlamadan önce Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde diksiyon eğitimi aldı. Ardından Kuşdili Eğitim Merkezin’nde spikerlik ve sunuculuk eğitimi aldı. Her şeyin iyi bir eğitimden geçilmesi gerektiğine inanan güzel oyuncu  Aylin Engör Türvak Sinema ve Televizyon Okulunda oyunculuk eğitimi aldı.

Aylin Engör oyunculuk kariyerine ikinci el satış platformu olan Letgo reklamında oynayarak adım attı. Dizi oyunculuğuna ilk kez 2013 senesinde “Galip Derviş” ve “Firuze” isimli projelerde rol alarak adım attı. En büyük çıkışını 2017 senesinde “Ufak Tefek Cinayetler” isimli dizide “Rachel” kişiliği ile yaptı. Aylin Engör 2020 senesinde “Çukur” dizisinde “Cennet” rolüne hayat veren isim oldu. Özel yaşamında manken ve model Deniz Can Aktaş ile aşk yaşadı. Aylin Engör bunun bunun yanında emlak sektöründe de çalışmaktadır. RE/MAX Gayrimenkul danışmanlığı bunu yanında yoga, pilates, tenis ve fitness ile de alakalıdir.

Aylin Engör boyu 1.60 cm kilosu 48 kg burcu Yengeç.

Aylin Engör yer aldığı diziler ve filmleri

  • 2020 Çukur (Cennet)
  • 2017 Ufak Tefek Cinayetler (Rachel)
  • 2013 Galip Dervis
  • 2013 Firuze
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.