Ayhan Günyıl kimdir, Ayhan Günyıl kaç yaşında?

07.11.2021
317
Ayhan Günyıl kimdir, Ayhan Günyıl kaç yaşında?

Ayhan Günyıl kimdir, biyografi bölümünde Ayhan Günyıl biyografi sayfası ile karşınızdayız. Ayhan Günyıl kaç yaşında?, Ayhan Günyıl memleketi neresi, Ayhan Günyıl facebook, Ayhan Günyıl nereli, Ayhan Günyıl instagram, Ayhan Günyıl ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Ayhan Günyıl kimdir? başlığımızın detayları..

Ayhan Günyıl Kimdir – Ayhan Günyıl Biyografi

Ünlü girarist Ayhan Günyıl, 1971 senesinde Almanya`da dünyaya geldi. Eğitimine Almanya`da başlayıp, Türkiye`de sürdü. 15 yaşında müziğe duyduğu ilgi, gitar derslerine başlamasına yol açtı. Çok kıymetli müzik adamı Raffi Arslanyan`da klaik gitar dersi aldı. 1992 senesinde dönemin popüler ismi Banu Kırbağ`ın orkestrasında sahne çalışmalarına başladı. Albüm enstrümanisti olarak ilk kaydını 1996 senesinde yaptı ve o tarihten bu yana de tüm albümlerin aranılan enstrümanisti oldu. Halen birden çok kıymetli sanatçının albüm kayıtlarında ve orkestrasında çalışmalarını sürdürüyor.

 Bir çok konser veren Ayhan Günyıl kendi müzik değeri ile harmanladığı 3. solo albümü Rengarenk (Colourfulu) kendi yapım şifrketi olan Ma Production etiketiyle müzikseverlerle bir araya getirdi.  Prodüktörlüğünü Ayhan Günyıl ‘ın yaptığı albümde 11 şarkı yer alıyor.Çok kıymetli müzik adamı Selami Şahin ‘in 3 şarkısın olduğu albümde ; ”Gitme Sana Muhtacım ” isimli şarkıyı Yaşar , ”Kasımpaşalıyım ve Mühür ” isimli şarkıları Öykü Gürman , ”Aşk ” isimli şarkıyı Mine Geçili , ”Rüzgar ” isimli şarkıyı Ata Erdoğrul seslendirirken ” Nefes ” isimli şarkısına Serkan Çağrı klarneti ile eşlik ediyor ve yine bir Selami Şahin bestesi olan ” Sen Özelsin ” isimli şarkıda gitar tınısını farklı tarzlardaki düzenlemesiyle öne çıkartıyor.

 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.