Aydeed (Ayça Dalaklı) kimdir?, nereli, kaç yaşında?

15.01.2022
89
Aydeed (Ayça Dalaklı) kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Aydeed (Ayça Dalaklı) kimdir?, biyografi sitemizde Aydeed (Ayça Dalaklı) kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Aydeed (Ayça Dalaklı) kimdir? kaç yaşında?, Aydeed (Ayça Dalaklı) kimdir? memleketi neresi, Aydeed (Ayça Dalaklı) kimdir? evi nerede, Aydeed (Ayça Dalaklı) kimdir? nereli, Aydeed (Ayça Dalaklı) kimdir? instagram, Aydeed (Ayça Dalaklı) kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Aydeed (Ayça Dalaklı) kimdir? Biyografi

Aydeed nereli? Kaç yaşında?

Aydeed kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Aydeed gerçek adı ne? Aydeed şarkıları, albümleri, konserleri, özel yaşamı kısaca müzik kariyeri yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Aydeed yaşamı ve biyografisi

Aydeed Türk R&B sanatçısı, şarkıcı ve müzisyendir. 2019 senesinde “Aklımda” ve 2020 senesinde “Kısa Zaman İçin” adlı şarkısı ile müzik listelerinde yer almaya başladı.

Aydeed (Ayça Dalaklı) kimdir

Aydeed gerçek ve tam adı ile Ayça Dalaklı 27 Ağustos 1999 senesinde İzmir Konak’ta dünyaya gözlerini açtı. Müzikle çok erken yaşlarda tanışan Aydeed, seslendirdiği şarkıları dans figürleri ile süsleyerek özgün bir sanat yaratmaya başladı. Küçük yaşlarda Disney, K-Pop World Festival gibi şarkı ve ses yarışmalarında boy göstermeye başladı. Ortaokul saatleri civarında İngilizce şarkılar kaleme aldı ve melodilerini özgün bir biçimde notalara döktü. Lise saatleri civarında Street Jazz dersleri aldı. İlk Türkçe şarkılarını da lise senelerında yazmaya başladı. İngilizce ve Fransızca dilleri hususunda eğitimler aldı. Sanatın her alanına ilgi duydu. Liseyi bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım eğitimini sürdürdü.

Aydeed profesyonel müzik kariyerine üniversite senelerında başladı. İlk teklisini 2019 senesinde “Aklımda” adlı müzik çalışması ile müzikseverlere açıkladı. İlk teklisi ile büyük bir çıkış yakalayan Aydeed ikinci müzik çalışmasını 2020 senesinde “Kısa Zaman İçin” adlı teklisi ile yaptı. Müzikseverlerin gönlünde “Kısa Zaman İçin, Ready 2 Go, Ya Bi Gören Olursa ve Aklımda” şarkıları ile taht kuran genç sanatçı Ayça Dalaklı 21 yaşında bekar olup, 1.67 cm boyu, Başak Burcu ve kilosu 56 kg’dır. Günümüzde müzik çalışmalarını sürdürmektedir.

2020 senesinde “Söz” müzik çalışması ile büyük büyük alkış alan AYDEED video klibine aşağıda varabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.