Atilla Güzel Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

19.09.2021
167
Atilla Güzel Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Atilla Güzel Kimdir?, biyografi bölümümüzde Atilla Güzel Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Atilla Güzel Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Atilla Güzel Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(1) (1)
Ad Soyad Atilla Güzel
Meslek Oyuncu
Yaşı 37 (1984-02-14)
Boyu 1,90
Kilosu 110 KG
Burcu Kova
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Bilinmiyor
Doğum Yeri Konya

Atilla Güzel Kimdir? Biyografi

Atilla Güzel, 14 Şubat 1984 tarihinde Konya’da dünyaya gelmiştir. Çocuk yaşlarda Konya Gençlik Spor İlk Kulübü’ne katılarak güreş yapmaya başlamıştır.  

Yüksek öğretim eğitimini Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Öğretmenliği Bölümü’nde tamamlamış ve kariyeri boyunca 120 kilogram kategorisinde mücadele vermiştir.  

2004 senesinde Genç Erkekler Greko-Romen Avrupa Şampiyonası’na katılan Güzel, yarışmada 2’inci olmuş ve 2 yıl sonra ise Üniversitelerarası Avrupa Güreş Şampiyonası’nda altın madalyanın sahibi olmuştur.  

Gençler ve üniversitelerarası turnuvalarda sayısız başarıya imza atan milli güreşçi, 2008 senesindeki Avrupa Güreş Şampiyonası’nda da bronz madalya elde etmiştir. Aynı sene içinde tertip edilen Pekin Olimpiyatları’na da katılım hakkı elde eden başarılı sporcu, 2011 senesinde da Macaristan’da düzenlenmiş olan Golden Grand Prix’de, Greco-Romen 120 kilogram kategorisinde bronz madalya almıştır.  

2013 senesinde tertip edilen Türkiye Büyük Erkekler Greko-Romen stil ile de şampiyonluğa kadar uzanan Güzel, sonrasında ise güreşi bırakmıştır.  

Güreşi bırakmanın sonrasında oyunculuk ile kariyerine devam etme kararı alan eski milli güreşçi, ‘Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı’ isimli sinema filmi ile de kameralar karşısına geçmiştir.  

Bugünlerde ATV ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Kuruluş Osman’ isimli televizyon dizisinde bulunan tecrübeli oyuncu, dizide Ayaz kişiliğine hayat vermektedir.  

Kova burcu detaylarına sahip olan Atilla Güzel, 1.90 metre uzunlukta ve 110 kilogram ağırlıktadır.  

08 Haziran 2020 Pazartesi 16:07 08 Haziran 2020 Pazartesi 22:48
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.