Atila Aydıner kimdir, Atila Aydıner kaç yaşında?

06.11.2021
644
Atila Aydıner kimdir, Atila Aydıner kaç yaşında?

Atila Aydıner kimdir, biyografi bölümünde Atila Aydıner biyografi sayfası ile karşınızdayız. Atila Aydıner kaç yaşında?, Atila Aydıner memleketi neresi, Atila Aydıner facebook, Atila Aydıner nereli, Atila Aydıner instagram, Atila Aydıner ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Atila Aydıner kimdir? başlığımızın detayları..

Atila Aydıner Kimdir – Atila Aydıner Biyografi

Atila Aydıner, 1948 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. 1958 senesinden bu yana Bayrampaşa’da ikamet etmekte olup, lise eğitimini Pertevniyal Lisesi’nde bitirdi. Aydıner, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu.Aydıner, iş yaşamına 1980 senesinde Bayrampaşa’da Eczacı olarak başladı. 1984 -1987 senelerı içinde, İstanbul Eczacı Odası’nda genel sekreterlik görevini yürüttü. Bayrampaşa Tuna Spor Kulübü Başkanlığı yapan Aydıner, Tuna Lisesi’nde bir süre İngilizce öğretmeni olarak görev yaptı.

Milli Selamet Partisi ile başlayan Aydıner, Mahalli İdareler Enstitüsü’nde şehir planlaması, belediyecilik, belediye mevzuatı ve yöneticilik konularındaki eğitimini başarıyla bitirdi. Uzun seneler Refah Partisi ve Fazilet Partisi Bayrampaşa İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 

Bayrampaşa Belediye Başkanı seçilen Atila Aydıner, 2011’den 2014’de  kadar  görevini sürdürdü. 

2014’te yapılan Yerel Seçimlerde AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan adayı olan Atila Aydıner, yüzde 50.4 oranında oy alarak yeniden Bayrampaşa Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve üç çocuk babası olan Aydıner, İngilizce bilmektedir.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.