Aslı Sümen, nereli, kaç yaşında?

03.02.2022
199
Aslı Sümen, nereli, kaç yaşında?

Aslı Sümen, biyografi sitemizde Aslı Sümen ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Aslı Sümen kaç yaşında?, Aslı Sümen memleketi neresi, Aslı Sümen evi nerede, Aslı Sümen nereli, Aslı Sümen instagram, Aslı Sümen ile alakalı her detay yazımızda..

Aslı Sümen Biyografi

Aslı Sümen kimdir, kaç yaşında, nereli?

Aslı Sümen manken, dansçı, dizi oyuncusu ve modeldir. 2017 senesinde Miss World -Miss Turkey Güzellik Yarışmasında ikinci seçildi. Yarışmayı birincilikle bitiren Itır Esen Miss Turkey 2017 güzeli seçildi ve tacını aldı. Lakin Itır Esen’in 2016 senesinde darbe girişimine ilişkin attığı Tweet nedeni ile yarışma jürisi aracılığıyla tacı alındı. Bu taç yarışmayı ikincilikle bitiren Aslı Sümen’e takdim edildi.  Böylelikle Aslı Sümen Miss Turkey 2017 güzeli seçildi. Bu zamandan sonra yaşamı tamamen değişmeye başladı.

Aslı Sümen yaşamı ve biyografisi

Aslı Sümen 11 Şubat 1993 senesinde Mersin’de dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına doğup büyüdüğü Mersin’de başladı. Lisede mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde sürdürdü. Bu senelerda Eşli Danslar Topluluğu’nda yarıştı. Aynı zamanda modern dans, mankenlik, modellik ile ilgilendi.

Aslı Sümen senesinde tertip edilen Miss World 2017 güzellik müsabakasında Miss Turkey seçildi. Ayrıca Aslı Sümen 18 Kasım 2017 senesinde Çin‘de Miss World’ müsabakasında ülkemizi temsil etti. Yarışma da her ne kadar ikinci olsa da yarışmanın birincisi Itır Esen’in 2016 tarihli darbe tweeti yaşamında dönüm noktası oldu ve güzellik müsabakasında birinci oldu.

Aslı Sümen yarışmada birinci olduktan sonra profesyonel olarak, dansçılık, mankenlik ve modellik yapmaya başladı. Aynı zamanda oyunculuk eğitimi aldı.

Miss Turkey güzeli Aslı Sümen oyunculuk kariyerine 2021 senesinde Baht Oyunu dizisinde Tuğçe rolü ile adım attı. Daha önce Beduk: We Dance videosu ile ilk ekran deneyimini yaşayan güzel oyuncu ve model kariyerini oyunculuk üzerine inşa etmeye başladı.

Güzel oyuncu Aslı Sümen 2021 senesinde Erkek Severse dizisinde Ezgi rolüne hayat veren isim oldu.

Aslı Sümen boy kilo ve hangi burç?

Aslı Sümen boyu 1.72 cm kilosu 53 kg burcu Kova.

Aslı Sümen sevgilisi?

Aslı Sümen sevgilisi, özel yaşamı ve aşk yaşamına ilişkin güncel bir balakayla ulaşılamamıştır.

Aslı Sümen estetiksiz hali

Aslı Sümen estetik yaptırıp yaptırmadığı bilinmemektedir.

Aslı Sümen dizileri ve filmleri

Aslı Sümen yer aldığı diziler? Aslı Sümen hangi dizilerde oynadı?

  • 2021 Erkek Severse (Ezgi)
  • 2021 Baht Oyunu (Tuğçe)
  • 2018 Beduk: We Dance (Aslı Sümen)
  • 2017 Miss World (Miss Turkey Güzellik Yarışması)

Aslı Sümen ne mezunu, kaç yaşında, nereli, estetik oldu mu, doğum günü ne zaman? Aslı Sümen Miss Turkey kaçıncı sırada, sevgilisi, kısaca yaşamı, vikipedi ve Imdb kaynaklı biyografi detaylarını derledik.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.